Trenér HK Alois Chlustina si do deníčku mohl třikrát podškrtnout větu, kterou několikrát zopakoval i novinářům: čeká nás hodně práce.

Diváci mohli vidět nově tvořící se tým, který ale dlouho v tomto složení nezůstane. „Už po tomto utkání se s některými hráči rozloučíme,“ uvedl Chlustina bez větších emocí.

„Mančaft se dává dohromady. Lidi budou odcházet a přicházet,“ doplňuje obránce Petr Doseděl.

Po první třetině se Jestřábi jakoby teprve vzájemně seznamovali, třikrát inkasovali a úvodní představení olomouckému talentovanému brankáři Turkovi notně znechutili. „Hodnotit gólmany je brzy. Šlo vidět, že byli nervózní. Asi tři branky jdou na jejich vrub. Chci přivést ještě jednoho gólmana,“ uvedl kouč Prostějova.

V 29. minutě vystřídal muže v brankovišti Nimmerrichter. Také on třikrát smutně sklopil hlavu.

Jestliže šlo najít na prvním přípravném duelu Jestřábů i pozitiva, mělo na zádech číslo 22. Urostlý dvaadvacetiletý obránce Jaroslav Spurný ničil své bývalé uničovské spoluhráče tvrdými hity. „Je to můj styl. Divákům mohu slíbit, že jinak hrát nebudu ani v sezoně. Důraz je potřeba,“ tvrdí kmenový hráče Olomouce.

„Jarda naznačil potenciál,“ podotýká Chlustina.

„Prostějov je srdeční záležitost. Jsem tady čtrnáct dní a moc se těším na sezonu,“ dodává mladý bek.

Jeho zkušenější kolega, prostějovská ikona Petr Doseděl, viděl gigantický rozdíl v kondici obou týmů. „Ještě nemáme tolik natrénované, i když makáme čtyřikrát denně. Jsme unavení. Všichni věříme, že to bude lepší. V kabině to funguje a to je důležité,“ myslí si. „Věřím, že se v sezoně popereme o vyšší příčky,“ podotýká Doseděl.

To se může hokejistům Prostějova podařit jedině, pokud smažou ono fyzické manko. „Na defenzivě a na kondici musíme zapracovat strašně moc. Deficit doženeme jenom prací. Ničím jiným. Mě těší, že se hokej vůbec podařilo tady rozjet a že přišli lidi, kteří byli i slyšet,“ pochválil příznivce Chlustina.

Druhé přípravné utkání odehraje Prostějov v neděli v Opavě.

HK Jestřábi Prostějov – HC Uničov 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)

Branky: 31. Žibrita, 31. Piluša – 5. Frieb, 7. Komínek, 12. Baláž, 34. Handl, 35. Peč, 48. Diviš.

Prostějov: Turek (29. Nimmerrichter) – Doseděl, Razska, Spurný, Hanslíček, Kryl, Kolibár, Dvořák – Piluša, Žibrita, Jakubec – Ondrejkovič, L. Cik, J. Cik – Kundera, Berčák, Kučera – Oslzle, Konopčík. Trenér Alois Chlustina.

Uničov: Jedlička - Bahula, Žákovčík, Heča, Lavrinčík, Molota, Michal Rajnoha, Ševčík, Komínek, Diviš, Jurča, Pekr, Handl, Kamil Rajnoha, Paško, Frieb, Čada, Peč, Urban, Syrůček, Baláž. Trenér Josef Sršeň.