Namísto Dalibora Sedláře přichází do týmu Jestřábů na přestup Adam Vrba, který už branku Prostějova hájil v sezoně 2009/2010, byť jen velmi krátce.

„Prostějov ze svých dřívějších angažmá znám a mám jej rád, k tomuhle klubu jsem si vytvořil určitý vztah. Navíc pocházím z nedaleké Olomouce, takže se považuji za Hanáka," řekl Vrba pro klubový web.

Ve hře ale bylo i angažování jiného brankáře, který už dres Prostějova oblékl.

„Mezi prvními, o kterých jsme uvažovali, byl Jirka Slovák, který u nás chytal v předminulé sezoně. Jenže ten se rozhodl kvůli práci skončit s hokejem. Nakonec tedy padla volba na Adama," vysvětlil předseda klubu Michal Tomiga.

Podle něj je důležitým faktorem, že Vrba nepůjde do Prostějova na hostování nebo střídavé starty, nýbrž se stane jeho hráčem.

„Klíčovou roli sehrál fakt, že byl hráčem Vítkovic, se kterými máme nadstandardní vztahy. Díky nim jsme se domluvili na přestupu a Vrba se stal kmenovým hráčem Prostějova," podotkl Tomiga.

Vrba, jenž na začátku srpna oslaví třicátiny, přišel poprvé do kabiny Jestřábů v roce 2009, kdy si jej vyhlédl trenér Flašar. V přípravě podával fantastické výkony, díky kterým se rychle stal jasnou jedničkou. První čtyři kola ve 2. lize však Prostějov prohrál, Vrba v nich obdržel patnáct branek a rychle zase tým opustil.

„V tom roce 2009 mi koncem léta zavolal trenér Aleš Flašar, že do Prostějova nutně potřebuje gólmana a jestli bych mu nepomohl. Souhlasil jsem, vyšly mi první dva přáteláky a zpočátku to vypadalo slibně," vrátil se k tři roky staré záležitosti Vrba.

„Jenže pak nám vůbec nevyšel vstup do soutěže, tehdejší oddílové vedení brzy sáhlo hráčům na peníze a mně se takové řešení nelíbilo. Proto jsem na vlastní žádost odešel, i když klub oficiálně prezentoval, že mě vyhodili, což nebyla pravda. Naštěstí už je tohle všechno pryč a Prostějov má nové vedení, takže jsem mohl přijít zpátky," doplnil pro lhkjestrabi.cz brankář, který v posledních dvou ročnících hájil barvy Havířova.

Hrál v Chomutově i v Norsku

V minulé sezoně dokonce nastoupil proti Prostějovu v jednom utkání semifinále. To mu ale nevyšlo a vypadalo to, že už do konce play off přepustí místo Lukáši Danečkovi. Jenže toho během finálové série s Karvinou dostihly bolesti zubů a do čtvrtého utkání nastoupil Vrba. Vynikajícím výkonem tehdy pomohl Havířovu k vítězství v druholigové skupině Východ.

Za sebou má Vrba také působení v prvoligovém Chomutově nebo nejvyšší lotyšské, norské i belgické soutěži.

„Jeho zkušenosti jsou pro nás velmi důležité, stejně jako jeho dobrá výkonnost v posledních sezonách. Navíc vůbec neměl problémy s tím, že v některých zápasech bude muset pustit do branky i mladší kluky," dodal na adresu Vrby šéf Jestřábů Michal Tomiga.