Pro prostějovské hokejisty i fanoušky je to skvělá zpráva. Všichni jsou totiž základními kameny týmu hokejových Jestřábů.

Divíšek má za sebou parádní ročník. Dokázal překonat svůj loňský rekord, když z 56 bodů (24+32) se letos dokázal posunout na 63 bodů (27+36). Na svá výborná čísla bohužel nenavázal v play-off, ve kterém vstřelil pouze jednu branku a na kontě měl sedm minusových bodů.

To jeho spoluhráč Tomáš Nouza zažil i povedenější sezony, co se bodování týče. I tak ale s 48 body (24+24) skončil na jedenáctém místě kanadského bodování Chance ligy, čímž dal jasně najevo, že je stále platným hráčem. I když jeho statistika +/- tak lichotivá nebyla (-12).

U Jestřábů dál pokračuje i přes velký zájem jiných klubů loňský objev a druhý nejlepší nahrávač Chance ligy Marek Račuk. Ten zatím zažil svojí nejpovedenější sezonu (14+42), kterou korunoval výbornými výkony v play-off. S devíti body (4+5) byl totiž nejproduktivnějším hráčem Hanáků právě ve vyřazovacích bojích.

Dalšími potvrzenými hráči jsou brankářská jednička Jakub Neužil a útočník Václav Meidl.

„Kubu Neužila můžu potvrdit,“ nechal se pro Deník slyšet prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Naopak opačným směrem míří obránce Daniel Kolář, který se po třech sezonách strávených v Prostějově upsal dle serveru hokej.cz Jihlavě.

„Chtěl bych Danovi a všem dalším odcházejícím hráčům poděkovat za jejich působení v Prostějově a popřát jim hodně úspěchů v nových působištích a mimo hokejovém životě,“ řekl na klubovém webu trenér Jestřábů.

Prostějovští hokejisté se již od pondělí chystají na nový ročník v rámci letní přípravy. „Tento týden jsme začali. Kluci budou buď trénovat individuálně anebo v Prostějově,“ dodal na závěr prostějovský kouč.

JIŘÍ HORÁK