Do zápasu přitom vstoupili daleko lépe. Už ve 13. minutě poslal Jestřáby do vedení David Šebek. Jednobrankový náskok si drželi až do 25. minuty, kdy srovnal Mareček. O čtyři minuty později vstřelil druhou branku Hanáků Robin Ševčík. Když pak ve 49. minutě přidal třetí Martin Stejskal, zdálo se, že svěřenci Petra Zachara dovedou utkání v klidu do konce.

Jenže pět minut před koncem vykřesal Frýdku naději Kudláček. Záverečný nápor domácích ale Jestřábi ustáli a nakonec mohli slavit zisk tří bodů. „Po většinu zápasu jsme byli lepší, měli jsme dost šancí, které jsme ale neproměnili,” zhodnotil trenér Zachar.

Díky vítězství ve Frýdku-Místku jsou hokejisté Prostějova opět na dohled prvnímu místu. Na to se po 26. kole poprvé propracovala Karviná, která ve šlágru kola porazila dosud vedoucí Havířov 3:1.

A právě s Karvinou se Prostějov utká v příštím kole. V sobotu od 17 hodin ji přivítá na domácím ledě.

HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Mareček (Gogolka), 55. Kudláček (Kabeláč) – 13. Šebek (Ševčík, Žajgla), 29. Ševčík (Šebek), 49. Stejskal (Duba, Smejkal). Rozhodčí: Fiala – Barteček, Mrákava. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 215.

HC Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Krutil, Mareček, J. Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Štubňa, Gančarčík, Mach, O. Sluštík, Hrubý, Číhal, Řezáč. Trenér: Radim Nečas.

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář – Kumstát, Doseděl, Osina, Halouska, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes – Stejskal, Duba, Smejkal – Ševčík, Černý, Žajgla – Čuřík, Šebek, Zachar – Stráněl, Meidl, Kryl. Trenér: Petr Zachar.

Další výsledky 26. kola: Vsetín – Uherské Hradiště 5:2 (1:1, 0:1, 4:0), Karviná – Havířov 3:1 (3:1, 0:0, 0:0), Opava – Nový Jičín 4:3 v prodl. (2:0, 0:0, 1:3 – 1:0), Přerov – Valašské Meziříčí 9:2 (4:0, 1:2, 4:0). ⋌(mad)