Zkuste dvěma slovy vystihnout, co se odehrávalo před vámi na ledě.
Tak nevím, jestli by na to stačily dvě slova.

Související článek:
VIDEO: Zakulacená realita hokejových jestřábů

Byly by slušné?
No, asi moc ne. Začátky nám nějak v poslední době nejdou. Ale myslím, že všichni viděli, že kdybychom dali v úvodu dva góly, tak by zápas vypadal úplně jinak. Prostě nám štěstí nevyšlo. Příští zápas na tom určitě zapracujeme a doufám, že to bude lepší.

Bezpočetněkrát jste tým podržel, přesto jste osmkrát inkasoval. Jak brankář prožívá takový zápas?
Je to těžký. Když gólman dostává takhle góly, ztrácí v podstatě koncentraci. Je těžké se pak soustředit na hru. Bylo vidět, že jsem jednou vytekl a mlátil hokejkou. Pro mě je to jediné, co mohu udělat. Hráči si mohou na někoho naskočit, dát někomu tělo, odreagovat se. Já můžu akorát praštit hokejkou. Takže to byla taková ventilace a taky aby se kluci alespoň trošku vzpamatovali. Aby viděli, že mě to štve, ještě se nakopli a s výsledkem něco udělali, aby to nebyl takový debakl.

Po té co jste třískl hokejkou do branky, jste povyjel ke střídačkám. Kde jste našel nervy k dochytání zápasu?
No, už jsem na to nervy neměl. Trenér mi řekl, že to má ještě vydržet, tak jsem to dochytal. Snad jsem něčemu ještě pomohl.

Já bych řekl, že určitě. Nebýt vás, nemuselo skončit u deseti.
Tak to děkuju. Možná, že první gól ve druhé třetině si beru na sebe. Vykopl jsem puk před sebe. Dorážka nemusela být. Hostující hráč tam přebruslil našeho a dokázal to dorazit. S tím jedním gólem nejsem spokojený. Možná ještě od Lišáka (Jozef Liška, pozn. redakce). Znal mě trochu z Olomouce, kde jsme spolu byli. Věděl, kam má střílet. To bylo taky přečíslení. Ujeli nám.

Co je podle vás na defenzivě Jestřábů nejvíc špatně. Zkuste být prosím konkrétnější, než odpověď: všechno.
Nevím, čím to je. Myslím, že první zápas to bylo celkem dobrý. V Hodoníně se to nějak začalo hroutit. Je to takové divné. Kluci jakoby se ze začátku, když nedáme gól, báli. Pak jsme dvakrát rychle inkasovali. V Hodoníně jsme se ještě celkem brzy vzpamatovali. Tady nás dorazila druhá třetina.

Jakou chybu tam vidíte z pohledu brankářské masky?
Je tam určitě spousta chyb. Je to spíš individuálně, na domluvě. Například se párkrát nevrací.

Dostal jste někdy osm branek za zápas?
Ne. Nebo možná jsem někdy dostal devět, ale asi v šesté třídě. To nás bylo osm hráčů a jeden gólman.

Jste si pořádně vyzkoušel, co vydrží vaše psychika.
Asi tak nějak.

Dá se po takovém přídělu usnout?
Musíte si vyčistit hlavu. Pustit si nějakou komedii. Budu se teď soustředit na školu.

Studium je příjemnější?
Příjemnější ne, ale je to odreagování.

Jste hráčem Olomouce. Berete angažmá v Prostějově, jako možnost nabrat zkušenosti v A týmu spojené s rolí brankářské jedničky?
(pousměje se) No, chtěl bych být jedničkou. K angažmá v Olomouci nemám podstatě moc co říct. Byl jsem tam celý život. Nikdy jsem neudělal Olomouci nic špatného a Olomouc mi nedala vůbec šanci. Nemohl jsem chytat ani jeden zápas. Takže jsem rád, že mohu být v Prostějově. Jsem tady spokojený. Mám všechno, co mohu mít. Doufám, že se to tady podaří. Parta se skládá. Na její skladbu bylo málo času, teď se to dává dohromady. Myslím, že už se to tvaruje. Musíme jít zápas od zápasu.

Olomouc je pro vás zklamání?
No, tak trošku tam zklamání je. Mně se o tom nechce moc mluvit.

Čekal jste na šanci a ona nikde?
Ano, čekal jsem marně.

Pořád je naděje, že Moru zaujmete i z Prostějova, ne?
To je, ale já jsem tady celkem spokojený. Dostal jsem šanci a snažím se ji využít. Doufám, že to trenérovi splácím a má ve mně důvěru.

Trenér Alois Chlustina se vyjádřil, že jedná se zkušeným gólmanem. Nebude to pro vás problém?
V mém věku je každý start za chlapy v podstatě dobrá zkušenost. Kdyby přišel někdo starý, tak se můžeme s Adamem (Švachem, pozn. red.) něco přiučit. Pokud přijde, tak holt co nadělám. Budu se o to muset poprat. Věřím, že na to mám. Chytal jsem tady první dva zápasy za chlapy a myslím, že to chytat můžu.

Klub má stále velké finanční problémy a nad zbytkem sezony pořád visí otazník. Řešíte to v kabině?
Vůbec se o tom nebavíme. To je věc vedení. My hráči se snažíme soustředit na hokej. O tomhle žádná slova nikdy nepadla.