Obránce Dynama Minsk Lukáš Krajíček si trénink s místními Jestřáby moc pochvaloval a vyšetřil si i čas na rozhovor pro Prostějovský deník.

Lukáši jak se cítíte pár dnů před zahájením olympiády?

Cítím se dobře. Měl jsem nyní pár dnů volna, takže jsem odpočíval. Každý den se lepší i moje rýma.

Jak se vám trénovalo s druholigovými Jestřáby?Trénink Jestřábů

Super. Znám tu spoustu kluků a je fajn se s nimi po dlouhé době vidět a ťuknout si s nimi na ledě. To je vždycky příjemné.

Neplánujete pomoct Prostějovu v play off?

(smích) Za Prostějov si zahraju vždycky rád. Sezona je pro mne letos a vlastně všeobecně tak dlouhá, že se těším na volno. Takže asi u Jestřábů letos ještě nenaskočím. (smích)

Ve čtvrtek odlétáte do Ruska. Už se těšíte?

Každopádně, i když jsem nyní rád, že jsem doma. Užívám si volno s rodinou a kamarády. Potom až olympiáda přijde, tak to ale bude pecka.

Dostal jste ještě nějaké rady od bývalého reprezentanta Jiřího Vykoukala, a nebo od vašeho bratra, který je taky trenér?

Ne, od trenéra Vykoukala nepřišla žádná rada. A od bráchy? Ten mě vždycky trošku popichuje. Myslím si, že už vím, jak mám hrát. Snad mu to tam předvedu.

Odlétáte už ve čtvrtek. Budete tedy v pátek na slavnostním zahájení?Lukáš Krajíček na tréninku Jestřábů

Ano budeme. To je taky důvod, proč do Soči letíme už ve čtvrtek. Kluci z NHL přiletí až 10. února. Budou s námi jedenáctého na tréninku. Na zahájení se ale taky těším.

Na koho ze spoluhráčů se těšíte nejvíc?

Nejvíc se asi těším na Jirku Novotného. Budeme spolu na pokoji. S ním je vždycky sranda. Se spoluhráči z nároďáku se znám strašně dlouho, takže se vlastně těším na každého.

Naopak, kdo ze soupeřů vás nejvíc láká?

Každý zápas bude strašně těžký. Myslím si, že hned úvodní bitva se Švédskem bude stát za to.

Mají jeden z nejsilnějších mančaftů. Bude to velmi těžký zápas pro nás. Velké měření sil. Na Švédy se opravdu moc těším.

První duel sehrajete právě se Švédskem, jedním z hlavních adeptů na zlato. Je dobře začínat hned tak zostra?

Já si myslím, že to dobře je. Donutí nás to hned vplout do turnaje naplno. Budeme hrát proti jednomu z nejlepších mužstev. Může nás to akorát nakopnout. Bylo by super, kdybychom vyhráli, a nebo urvali alespoň nějaký bod.

Víte, už jaký program vás čeká do zahájení turnaje?

Budou jednou denně tréninky a nějaká ta rehabilitace. Pokud vyjde čas, tak bychom se chtěli jít podívat na nějaké jiné sporty. Pokud nebudou vyprodané lístky a bude možnost tam jít. Taky bych rád nakoupil suvenýry pro rodinu. Spousta kamarádu chce po mně nějaké odznáčky, čepice a podobně. Ve chvíli kdy začne turnaj, tak už nebude čas na nic.

Poslední otázka. Které týmy budou podle vás největšími adepty na medaile?

Já doufám, že mezi nimi budeme my. Ale jinak samozřejmě Švédsko, USA, Kanada, Rusko a vlastně i Finsko. Tam už může rozhodnout cokoliv. Důležité bude, aby zachytali brankáři.