„Jsme rádi za vítězství, které vždy týmu dodá sebevědomí, přestože jde jen o přípravu. Teď už se soustředíme na další týden,“ řekl Deníku trenér Hanáků Aleš Totter.

Ve čtvrtečním střetnutí šli sice do rychlého vedení hosté, stejně svižnou odpověď měl ale nachystanou Tomáš Jiránek po kombinaci první útočné formace.

Havířovská posila Jan Maruna si pak vyměnil puk s jmenovcem Slaninou a mladíček z Plzně otočil skóre ve prospěch Jestřábů – 2:1 po první třetině.

V prostřední části dominovali domácí, druhý gól Jiránka a trefa Tomáše Jáchyma znamenaly už třígólové vedení Prostějova. To už jen v poslední třetině mírnil třebíčský Bořuta.

„Střídali jsme dobré pasáže s horšími, ale věci, na kterých pracujeme, se ve hře začínají objevovat,“ kvitoval Aleš Totter.

„Jsme v nějakém procesu, pořád ještě zkoušíme složení jednotlivých řad. Dáme tomu ještě úterní zápas. Od středy už chceme trénovat v sestavě, která by se měla blížit té optimální pro sezonu,“ nastínil prostějovský kouč.

V úterý tak jeho svěřence čeká odveta v Třebíči a následně pohovory s hráči. „Může se stát cokoliv. Do zápasu s Pardubicemi (čtvrtek 25. srpna v Prostějově) už chceme jít se sestavou, v níž každý hráč bude mít svou danou roli,“ doplnil Totter.

Novinkou během čtvrtečního utkání byl opravený prostějovský zimní stadion, nové sedačky a nátěry, rekonstrukcí prošlo i zázemí šaten pro hosty.

„Prokouklo to. Fanoušci přišli, za což jsme rádi. Chceme je přilákat také naší hrou, to vždy rozhoduje. Je to jeden z našich cílů, chceme domácí prostředí využívat co nejvíce,“ přál by si Aleš Totter.

LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Jiránek (Jansa, Staněk), 14. Slanina (Maruna), 34. Jiránek (Prchal, Jáchym), 38. Jáchym (Prchal) – 2. Holec (Šilhavý), 48. Bořuta (Psota, Bittner). Vyloučení: 6:6. Bez využití.

Prostějov: Pavelka – Valenta, Hamšík, Prchal, Benda, Staněk, Malák – Jiránek, Jáchym, Jansa – Maruna, Vlach, Slanina – Hašek, Ostřížek, Burian – Dubský, Jandus, Routa. Trenér: Totter.

Třebíč: Mičan – Bořuta, Hunkes, Forman, Furch, Poizl, Tureček, Sedláček – Krliš, Bittner, Dočekal, Šilhavý, Holec, Michalčuk, Bartes, Ferda, Svoboda, Malý, Novák, Psota. Trenér: Pokorný.