„Dnes nejsme spokojeni ani s výsledkem, ani s herním projevem. První půlka zápasu nám utekla a pak už jsme se do něj nedokázali vrátit," lomil po zápase rukama prostějovský kouč Martin Štrba.

Hanáci nevstoupili do utkání vůbec dobře. Nejdříve svou šanci spálil Ostřížek a v polovině druhé minuty inkasovali z hole Australana Calea Costy. Potom postupovali sami na branku nejdříve Illéš a o chvíli později Hašek, Cichoň se však překonat nenechal. A jelikož Jestřábi nevyužili ani dvě přesilovky, šlo se do šaten za těsného vedení Severočechů.

To pak trvalo až do začátku 32. minuty, kdy už se početní výhodu podařilo využít Janu Veselému. Domácí si vedení vzali zpět záhy, když Pavelku překonal Petr Ton, vydrželo jim ale jen pouhých šestnáct vteřin, než se o opětovné vyrovnání postaral Zdeněk Doležal. Stejný hráč šel ale za necelé tři minuty na trestnou lavici za podrážení, které potrestal Přemysl Svoboda. I vstříc druhé přestávce se tak šlo za vedení Stadionu.

SK Sigma Olomouc - SK Dynamo České Budějovice
Sigma po obratu s Budějovicemi vyhrála a uhájila třetí místo

Ve třetí třetině si pak oba celky vyměnily po několika zajímavých šancích, žádná z nich však v jedné či druhé síti neskončila. Zápas ale nakonec 3:2 neskončil. V úplně poslední sekundě zápasu totiž opuštěnou prostějovskou branku trefil znovu Přemysl Svoboda, který přidal na litoměřické tři body potřebné razítko.

„Takovýmto stylem nemůžeme hrát žádné utkání. Pokud si do tabulky chceme připsat první body, musíme do dalšího zápasu změnit úplně všechno" uzavřel Martin Štrba.

Jeho svěřenci jsou aktuálně a s nulou na kontě, avšak zápasem k dobru, v tabulce Chance ligy předposlední. Příští zápas je čeká už ve středu doma proti Sokolovu, který dokázal porazit silný Zlín a z úvodních dvou utkání nasbíral pět bodů.

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Costa (Korkiakoski, Guman), 34. Ton (Sihvonen, P. Svoboda), 38. P. Svoboda (Husák, Jícha), 60. P. Svoboda (Sihvonen, Jícha) – 32. J. Veselý (Illéš, Račuk), 35. Z. Doležal. Rozhodčí: Horák, Micka – Maňák, Augusta. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 800.

Litoměřice: Cichoň – Kroupa, Černohorský, Husák, Pavlák, Tomek, Aubrecht – Sihvonen, Jícha, Svoboda – Guman, Kuťák, Ton – Kordule, Costa, Korkiakoski – Vopat, Vitouch, Hrabík – Cikhart. Trenér: Miroslav Přerost

Prostějov: Pavelka – Šidlík, Hanousek, Drtil, Forman, Kloz, Pěnčík, Poledna – Doležal, Ostřížek, Burian – Jiránek, Venkrbec, Fronk – Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Hašek, Maruna. Trenér: Martin Štrba.