"Byl to pro nás velice těžký zápas na psychiku. Vnitřně jsme možná byli trochu pod tlakem po prohře s Litoměřicemi, jsem ale moc rád, jak se tomu hráči postavili a zvládli dnešní zápas," hodnotil trenér Jestřábů Martin Štrba.

Po nevydařeném vstupu do sezony zapříčiněném bouřkou a stařičkou střechou prostějovského zimáku jako by Prostějov chtěl potěšit 845 diváků v ochozech exhibicí. Tak totiž působilo prvních dvanáct minut hry.

Hanáci po nich vedli 3:0, trefili se z přečíslení Jan Veselý, nechytatelně z mezikruží Vilém Burian a po další pohledné kombinaci Tomáš Hanousek. Hostující Michajlov tak musel z brány a nahradil jej Hamalčík.

Sokolov ale strach nahánějící ofenzivní síla Jestřábů nepoložila. Do hry se vrátil dvěma trefami ještě do konce prvního dějství.

Druhá třetina pak nabídla po gólu na obou stranách a rozhodovat se tak muselo až v závěrečné dvacetiminutovce.

V té využil přesilovku Zdeněk Doležal a do prázdné klece pečetil trefou přes celé hřiště Petr Šidlík.

"Sokolov byl dost nepříjemným soupeřem a neustále hrozil rychlými protiútoky. Kluci to ale zvládli dobře, obzvlášť v poslední části, kdy jsme zvládli neinkasovat a naopak jsme přidali dva góly," zhodnotil prostějovský kouč.

Jestřábi tak dali zapomenout na nezdar v Litoměřicích a zapsali první tři body do tabulky. Trenér Štrba navíc hráčům bude muset zařídit slíbenou svačinku za výhru nad svým bývalým zaměstnavatelem.

Hokejisté Přerova proti HC Slavia Praha. Ilustrační foto
Zubři porazili Slavii podeváté v řadě. Hrdinou Březina

LHK Jestřábi Prostějov – HC Baník Sokolov 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. J. Veselý (Račuk, Z. Doležal), 7. V. Burian (Z. Doležal), 13. Hanousek (Ostřížek, Z. Doležal), 26. Poledna (J. Veselý), 45. Z. Doležal (Venkrbec, Hanousek), 60. Šidlík – 14. Bernovský (Koffer), 18. Csamango (Vracovský), 30. Procházka (Osmík, Bernovský). Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 845.

Prostějov: Pavelka – Hanousek, Šidlík, Poledna, Drtil, Pěnčík, Forman, Kloz – V. Burian, Ostřížek, Z. Doležal – Fronk, Venkrbec, Jiránek – Illéš, Račuk, J. Veselý – Maruna, Hašek, Slanina. Trenér: Štrba.

Sokolov: Michajlov (13. Hamalčík) – Tureček, M. Rohan, D. Mikyska, Krajčík, Klejna, Rulík, Mlčák – Tomeček, Kverka, Koffer – Procházka, Osmík, Bernovský – Csamango, Vrdlovec, Vracovský – Křemen, D. Novotný, V. Adamec. Trenér: Mariška.