První třetina však vůbec neodpovídala vyhecovanému duelu s Havířovem.

Hosté se hned po úvodním buly chopili iniciativy a začali se tlačit do útočné třetiny. Branku Jestřábů tentokrát hlídal Ondřej Kocián a činil se víc jak dobře. Díky němu přežili Hanáci úvodních sedm minut duelu i první oslabení.

Sršňovi svěřenci ožili až s přesilovkou. Nejblíže gólu byla Kolibárova dělovka od modré, ale puk branku minul.

Ani začátek druhé třetiny nepřinesl příliš atraktivní hokej. Ve dvaatřicáté minutě se Havířovští probojovali do rychlého útoku, Šlahař přihrál Tomimu a ten poslal puk do branky těsně u Kociánova betonu.

Prostějov inkasovaná branka paradoxně dostala do potřebného tempa. V závěru druhé části dostal Jiránek dvě minuty.

Následná přesilovka byla plejádou hanáckých šancí. Tu největší přetavil Marek Indra v branku, když si z pravého kruhu sjel před Danečka a prostřelil jej.

Prostějov chtěl v závěrečné části využít skvělé formy, což se mu ze začátku dařilo. Kovařík přihrál Stejskalovi k pravé tyči a ten se nemýlil.

Prostějovští Jestřábi proti Havířovu

Havířov poté dostal možnost dlouhé přesilové hry.

Na trestnou lavici si postupně nasedali Černý, Knesl a Roupec. Havířovští se dlouho nemohli prosadit, ale v jednapadesáté srovnal Chmielewski na 2:2, Fořt poté 
v oslabení prošel hanáckou obranou a poslal svůj tým do vedení.

Poslední tečku za utkáním udělal Pechanec, který trefil prázdnou bránu při power play.

„Nám se podařilo držet výsledkově krok a dokonce odskočit na 2:1. Bohužel vlastní nedisciplinovaností jsme utkání prohráli. Jsou to pro mě zbytečné fauly a nemůžou se opakovat," rozčiloval se po utkání domácí lodivod Tomáš Sršeň.

Spokojeností naopak hýřil havířovský kouč Jan Daneček: „Do poslední třetiny to bylo otevřené, my jsme byli šťastnější v zakončení a dá se říct, že vyrovnaný zápas z obou stran se přiklonil na naši stranu."

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC AZ HAVÍŘOV 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 40. Indra (Luňák), 46. Stejskal (Kovařík) – 32. Tomi (Jakúbek, Šlehař), 51. Chmielewski (Krisl, Sztefek), 54. Fořt (Říčka), 58. Pechanec (Sztefek). Rozhodčí: Úlehla – Lukš, Novák. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. 
V oslabení: 0:1. Diváci: 1520.

Prostějov: Kocián – Roupec, Kolibár, Malý, Knesl, Skřivánek, Vosátko – Coufal, Indra, Luňák – Kovařík – Matula, Černý, Meidl – Kovařík, Stejskal, Belay – Duba, Sršeň, Kučera. Trenér: Tomáš Sršeň.

Havířov: Daneček – Foltýn, Dresler, Krisl, Bahounek, Osrčil, Repe – Fořt, Haas, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Loskot, Jiránek. Trenér: Tomáš Potěšil.