Hned v první minutě zápasu vyzkoušel gólmana hostů Chvostka Pavel Handl, ale ještě se neprosadil. Tlak domácích pokračoval i nadále v podobné šanci se objevil i Kryl, ale první gólová radost přišla až z hole Adama Arnošta, ten střelou od modré využil přesilovou hru. Vzápětí se probudili i hráči Frýdku-Místku, kteří začali obstřelovat prostějovskou branku. Vrba se ale předvedl ve skvělé formě. Jestřábi se ale brzy vrátili do hry a v osmnácté minutě využil další přesilovku Michal Černý. Do šaten se odcházelo za stavu 2:0 pro Prostějov.

Na počátku druhé třetiny se snažil Frýdek o snížení nepříznivého skóre, ale veškeré šance skončily na Vrbovi. V polovině této části, ale přišla třetí branka domácích. Michal Černý využil další přesilovou hru. O pět minut později se dočkali i hosté. Petr Slovák z blízka prostřelil Adama Vrbu. Následně byl vyloučen prostějovský Zachar. Jestřábi dokázali zvládnout i oslabení, ve kterém dal dokonce obránce Jedlička důležitou branku na 4:1.

V poslední dvacetiminutovce si již Prostějov pohlídal jasnou výhru. Hned z kraje se prosadil Pavel Handl, který zamířil přesně k tyči. Ale i za stavu 5:1 dostali hosté velkou šanci na snížení stavu. V přesilové hře pěti na tři ale nedokázali překonat Vrbu, který odrážel střely ze všech stran. Na 6:1 zvýšil Pavel Kumstát, který opět přetavil přesilovou hru v branku. Kosmeticky skóre ještě upravil Dominik Suchý. Prostějov zvítězil jasně 6:2.

„Zápas se mi těžko hodnotí. V první třetině jsme hráli osm minut v oslabení a Prostějov to dokázal potrestat. U hráčů mi chybělo srdíčko, větší bojovnost. My sice opticky bruslíme, ale kluci do toho nedávají něco navíc. Musíme začít tvrdou prací na ledě, která nás v posledních zápasech připravuje o body," řekl po zápase trenér Frýdku-Místku Jan Vavrečka.

„Vstoupili jsme dobře do utkání, od začátku jsme byli aktivnější. Nejdůležitější věcí dnešního zápasu bylo, že se nám konečně zadařily přesilovky, naposledy jsme se prosadili proti Přerovu. Klukům jsme zdůrazňovali, že musí jít štěstí naproti, což se dnes povedlo," pochvaloval si kouč Jestřábů Petr Zachar.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek Místek 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Arnošt (Černý), 18. Černý (Šebek), 33. Černý (Šebek, Ševčík), 40. Jedlička (Handl), 43. Handl (Duba, Ševčík), 56. Kumstát (Stráněl, Novák) – 38. Slovák (Contratto, Kudláček), 57. Suchý. Vyloučení: 8:10. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 953.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Finkes, Tomiga – Handl, Duba, Berčák, Černý, Šebek, Zachar, Stráněl, Novák, Kryl, Ševčík. Trenér: Petr Zachar.

HC Frýdek Místek: Chvostek – Gajda, Teper, Měkýš, Tomis, Krutil, Kudláček, Ferenc – Gogolka, Sluštík Ondřej, Škatula, Slovák Petr, Rozum, Cotratto, Kopůn, Kraft, Sluštík Jan, Suchý, Slovák Jiří, Jakubowski. Trenér: Jan Vavrečka.