Úvod utkání se nesl v hodně opatrném duchu, když ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Orlová navíc dobře obsadila střední pásmo, přes které se domácí těžko dostávali. Stejně jako v minulém zápase s Hodonínem Jestřábům do branky soupeře spadla prakticky první střela.

Ivo Peštuka nahodil puk od modré čáry na bránu a puk se po několika tečích obránců zastavil až v síti brankáře Gleicha. Zbytek první třetiny žádný otevřený hokej plný přímočarých akcí nepřinesl. Rozhodčí navíc nenabídl ani jednomu z mužstev výhodu přesilové hry a tak se do šaten odcházelo za příznivějšího stavu pro domácí.

Orlová, která na Hanou přijela v dobré výsledkové pohodě, chtěla ve druhé části srovnat. Na gólmana Slováka ale hledala recept příliš dlouho. Byli to naopak Jestřábi, kteří zvýšili svůj náskok. Jakub Čuřík se probojoval do šance, ve které neuspěl. Puk ale stihl poslat zpět na hůl Davida Šebka a ten jej zametl pod víko.

Mladšího z bratrské dvojice Šebků to nakoplo a o tři minuty později se odhodlal ke krásnému sólu, které zakončil ukázkovým blafákem. Domácí byli v euforii, hosté naopak střídali gólmany. Místo Gleicha šel na scénu Šafránek.

Meidl zvýšil na 4:0

Další rána pro hosty přišla na startu třetí třetiny. Tvrdou střelu domácího Pašky krásně tečoval do brány Radek Meidl a bylo to již 4:0.

Domácí ale zbytek třetí třetiny neodehráli v patřičném klidu. Orlová se poprvé prosadila v přesilové hře, kdy se z rohu kluziště krásně trefil do šibenice Luka a pro hosty to bylo doslova pokropení živou vodou.

První formace domácích mohla případným pátým gólem myšlenky hostů na body zadupat, velkou šanci ale Duba se Šimem zazdili a tak se vzápětí radovali hosté. Na rozdíl dvou branek snížil Valchař a domácí se pomalu začínali o výsledek obávat.

Závěrečný nápor Orlové se ale již nekonal, protože Štefanka musel na trestnou lavici. V poslední minutě zkoušeli hostující Orli ještě power play, ale do velké šance se nedostali. Naopak na konečných 5:2 uzavřel střelou do prázdné branky vteřinu před třetí sirénou Patrik Šebek.

Jestřábi si připsali cenný skalp Orlové, ke které se přiblížili na rozdíl jediného bodu. „Se třemi body musím být spokojen, ale zase tam byly nějaké chyby vzadu a nehorázné problémy v zakončení, takže na výkonu je stále co zlepšovat,“ řekl po utkání domácí kouč Petr Zachar.

„Dostali jsme lekci z produktivity a zápas jsme si prohráli sami. V žádném případě nevyhrálo lepší mužstvo,ale šťastnější. Soupeř hrál chytře a my jsme nevyužili nic. Já mohou jen pogratulovat soupeři k vítězství,“ hodnotil zápas ze svého pohledu kouč Orlové Aleš Flašar.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Plus Oil Orlová 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Peštuka (Duba, Šimo), 29. D. Šebek (Čuřík, Šimo), 32. D. Šebek (P. Šebek, Šimo), 41. Meidl (Paška, Čuřík), 60. P. Šebek (Zachar) – 46. Luka (Mikšan, Ivan), 55. Valchař (Moravec, Grygar). Rozhodčí: Volf – Poláček, Velinský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváků: 1181.
Prostějov: Slovák – Paška, Halouska, Staněk, Doseděl, Peštuka, Jedlička – Šimo, Duba, D. Šebek – Žajgla, Čuřík, Meidl – Zachar, P. Šebek, Coufal. Trenér: Petr Zachar.
Orlová: Gleich (32. Šafránek – Samiec, Grygar, Mikšan, Blatoň, Urbánek, Holuša, Galgonek, Moravec, Galvas, Valchař, Flašar, Štefanka, Ivan, Javín, Luka, Vnenk, Sznapka, Hegegy Rozhodčí: Volf, Poláček, Velinský. Trenér: Aleš Flašar.