Hanáci odstartovali skvěle. V šesté minutě otevřel skóre Daniel Malák a na konci třinácté jej v přesilovce napodobil Matouš Venkrbec. Dvoubrankové vedení jim ale do přestávky nevydrželo. Tři a půl minuty před zazněním první sirény se totiž prosadil čtyřicetiletý Josef Skořepa.

Prostějovský náskok se pak rozplynul ve 32. minutě, když svůj samostatný únik proměnil ve vyrovnávací gól Otakar Šik. Za necelé tři minuty si jej ale hosté vzali zpět, když skrumáže před Wolfovou klecí nejlépe využil Jan Maruna. Znovu se tedy šlo do kabin za nejtěsnějšího možného vedení Jestřábů.

Třetí perioda pak přinesla divoký úvod. Na začátku 44. minuty tečoval Tomáš Jáchym Burianovu střelu a vrátil Prostějovským dvoubrankové vedení. Ani ne za dvě minuty už ale bylo znovu sníženo díky Jiřímu Fronkovi. V následujících minutách už ale střelný prach na obou stranách zvlhnul a jediného gólu se dočkal až v poslední minutě Tomáš Jiránek, který trefil prázdnou branku a rozhodl o tom, že si Prostějovští zabalí na cestu domů tři body. Ty tři body, které proti Vojákům nikdy nebyly příliš samozřejmé. Z posledních deseti zápasů se totiž jedná o teprve druhoé vítězství.

Díky nim mají Jestřábi dohromady bodů 29 a v tabulce se stále drží v širší špičce, konkrétně pak na šesté příčce. Za svým soupeřem z Vysočiny jsou pak o skóre, přesněji řečeno o jednu inkasovanou branku.

„Celý zápas byl o soubojích a obětavosti. Jsem pyšný na náš tým, že se po snížení Dukly na 3:4 obětoval a šel do blokování střel během dlouhého oslabení. V pravý čas se nám navíc povedlo dát gól, gólman zachytal, nebyl tam prostě žádný špatný hráč. Je vždy fajn pro tým a trenéra, když se vyhraje, hráči se dnes odevzdali pro vítězství a já jim za to děkuji," okomentoval průběh střetnutí šťastný prostějovský kouč Aleš Totter.

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. Skořepa (Dundáček), 32. Šik (Miškář), 45. Fronk (Bilčík, Miškář) – 6. Malák (Benda, Jansa), 13. Venkrbec (Jansa, T. Jáchym), 35. Maruna (Venkrbec, Pěnčík), 44. T. Jáchym (Burian, Jiránek), 60. Jiránek. Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek - Zídek, Blažek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 486.

Jihlava: Wolf – Dundáček, Bilčík, Kolář, Dvořák, M. Jáchym, Kočí, Matějíček – Jungwirth, Skořepa, Šik – Harkabus, Miškář, Fronk – Beránek, Pořízek, Křehlík – Cachnín, Juda, Brož. Trenér: Viktor Ujčík.

Prostějov: Němeček – Valenta, Hamšík, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík, Zajíc – Burian, T. Jáchym, Jiránek – Jansa, Vlach, Hašek – Kysela, Venkrbec, Maruna. Trenér: Aleš Totter.