Do střelecké listiny se zapsal i oslavenec Jan Starý, který v den utkání slavil 32. narozeniny.

„Nebyl to zas tak lehký soupeř, protože jim přijeli hráči z Třince. Ale připravili jsme se na ně a byla to krásná oslava,“ popsal své pocity po zápase spokojený střelec.

Jan Starý svůj gól vstřelil na konci druhé třetiny, když do prázdné branky dorazil střelu Matouše Venkrbce.

„Mates to udělal super. Obhodil si oba beky, gólman mu tam lehnul a střelu vykopnul. Já už jsem to měl do prázdné brány. Takže to byl v podstatě pro mě dárek k narozeninám,“ usmíval se středeční oslavenec.

Na první branku zápasu, který rozjela sedmigólovou kanonádu, si Prostějov musel počkat až do konce první třetiny, kdy Tomáš Divíšek využil přesilovku 5 na 3. Hned na začátku druhé třetiny pak Jestřábi přidali další dvě branky a tím soupeře zlomil.

„Byla výhoda, že jsme dali ten první gól, který vás vždy uklidní. Hlavním základem ale bylo, že jsme hráli dobře dozadu, z toho jsme pak měli protiútoky a šance,“ poznamenal Starý.

Ten se v Prostějově může opřít o spolupráci s mnoha ofenzivními hvězdami. Koneckonců první tři místa v tabulce produktivity WSM Ligy patří právě hráčům Jestřábů.

„V dnešní době je vyrovnanost všech pětek nejdůležitější. Je tu velká konkurence, která tlačí všechny dopředu, protože jinak byste nehráli. Je super, že každá lajna může dát gól,“ těší kmenového hráče extraligových Pardubic.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek 7:2 (1:0, 4:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Divíšek (Nouza, Rudovský), 22. Nouza (Havlík, Drtina), 22. Rašner (Dvořáček, Havlík), 35. Rudovský (Venkrbec), 40. Starý (Venkrbec), 42. Král (Meidl, Žovinec), 54. L. Luňák (Drtina, Král) – 29. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Kuťák), 38. O. Kovařčík (Kuťák, Mikulík). Rozhodčí: Přikryl, Kopeček – Kreuzer, Polák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0 Diváci: 1659.

Prostějov: Groh – Drtina, Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš – Starý, Nouza, Divíšek – Dvořáček, Rudovský, Venkrbec – Luňák, Meidl, Král – Zabloudil, Švarc, Prokeš – Švec. Trenér: Jiří Vykoukal.

Frýdek-Místek: Strmeň (22. Daneček) – Zahradníček, Matyáš, Pastor, Hrachovský, Foltýn, Piegl – Poruba, Mikulík, Kofroň – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Martynek – Kalus, Kuťák, Klimša – Bajtek, Štumpf, Franek. Trenér: Jiří Juřík.