Nováček soutěže dokázal držet krok s lídrem tabulky jen první třetinu. Orlová začala aktivně, ale už ve třetí minutě se Lukáš Luňák dostal do úniku. Puk však do branky neprotlačil. To se povedlo až za dvě minuty Martinu Krylovi. Černý dotlačil během přesilovky puk až do brankoviště a Kryl pak už jen dorážel. Domácí dokázali ještě srovnat, když Piecha využil Studeného přihrávku. V další přesilovce však vrátil Jestřáby do vedení Matouš Venkrbec. I na jeho trefu domácí odpověděli. Srovnání na 2:2 přišlo z hole Tomáše Káni. Do konce třetiny se stav už neměnil.

Druhou část zahájil opět svou šancí Luňák. Domácí Iláš jej však zastavil, podobně si poradil i s Antončíkem. Luňák se však gólu přece jen dočkal. Nahazoval kotouč na branku a obránce Orlové Zámečník jej nešťastně tečoval za Ilášova záda. Blízko srovnání byl opět Káňa, ale trefil jen horní tyč. Záhy přidal svou druhou trefu Venkrbec, který opět zúročil početní výhodu. Náskok hostů mohl navýšit ještě Antončík, ale jeho pokus skončil v Ilášově lapačce.

V třetí dvacetiminutovce se Orlová snažila o srovnání nepříznivého stavu. Nejblíže brance byl Káňa, ale těsně před Kociánem mu sjel puk z hole. Prostějovský gólman poté zlikvidoval šanci Sznapky, Mráze i Hegegyho. Devět minut před koncem utkání si vzal domácí kouč oddechový čas, ale příliš mu nepomohl. V zápětí přišla totiž pátá trefa Hanáků. David Šebek se vynořil před brankou a zvýšil na 5:2. Studený se přesto snažil překonat Kociána, ale marně. Naopak šestý gól přidal Šimon Antončík. V samotném závěru pak upravil na 7:2 Jakub Kořínek. Jestřábi si spravili po opavské prohře svou reputaci.

„Chtěli jsme se po tom průseru v Opavě opět dostat zpátky, což se nám povedlo. Náš výkon ale ještě nebyl stoprocentní. Ze začátku nám to ještě moc nešlo, navíc Iláš předvedl skvělý výkon. Nám pomohly k výhře přesilovky. V závěru jsme to už ubruslili," okomentoval zápas prostějovský kouč Josef Málek.

HC ORLOVÁ LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 2:7 (2:2. 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Piecha (Studený), 13. Káňa (Piecha, Mintěl) 6. Kryl (Černý), 10. Venkrbec, 30. Luňák, 32. Venkrbec (Stejskal), 52. Šebek (Černý, Kryl), 57. Antončík (Belay, Coufal), 59. Kořínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3 V oslabení: 0:0.

HC Orlová: Iláš Snapka, Zientek, Vydra, Tomis, Hegegy, Zámečník, Mintěl, Novák Pavliš, Káňa, Badžo, Studený, Piecha, Galgonek, Mráz, Szajter, Voznica, Grepl, Ciupa, Matějíček. Trenéři: Petr Česlík a Daniel Marosz.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík, Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek.

TABULKA

Tabulka