První třetinu začali Jestřábi famózně. Už v první minutě se vrhli do útoku. Coufal nahodil kotouč do brankoviště, ten se odrazil k Luňákovi, který se nemýlil. Na konci druhé minuty vedl Prostějov už 2:0, když Belay našel z poza branky volného Kučeru. Na jeho přízemní střelu brankář Odrobny nestačil. Hra se poté mírně uklidnila. Polský celek zůstal dokonale zaskočený. Krynica se mohla radovat 
z první trefy až v patnácté minutě. Dutka se dostal z kruhů 
a překonal Kociána. Vzápětí mohli Poláci srovnat, ale Gruszkovu střelu udržel Kocián před brankovou čárou. Po první třetině vedli Jestřábi 2:1.

„Začali jsme slibně. Podařilo se nám nachytat skvělého gólmana Odrobného na hruškách, čímž jsme se dostali do dvoubrankového vedení," líčil první třetinu kouč Jestřábů Josef Málek.

Na začátku druhé dvacetiminutovky dostal Prostějov skvělou příležitost, téměř tři minuty hrál v pěti proti třem. Výhoda přinesla i kýžené ovoce. Antončík se dokázal zorientovat v předbrankovém prostoru a zvýšit na 3:1 pro Jestřáby. Ani ne za dvě minuty využila stejnou přesilovku Krynica. Dutkovu tvrdou střelu tečoval Malasinski, čímž zavelel k velkému obratu. Sám nastřelil ještě tyč. Vyrovnávací gól přišel z rychlého protiútoku. Zapala našel Kolusze, který poslal kotouč do poloprázdné klece. Do konce třetiny posla Krynicu do vedení Laszkiewicz, což Jestřáby poslalo do kolen.

„V druhé části jsme dělali stále stejné chyby. Máme problém s rychlou rozehrávkou. Navíc soupeřovi přálo víc štěstí. My jsme měli zvýšit na 4:2, ale bohužel přišlo srovnání na 3.3. Poté jsme měli vyloženou šanci, ale nedali jsme. Naopak soupeř protiútok využil," posteskl si Málek.

Svou aktivitu si svěřenci kouče Zacharkina, který spolupracuje i s bývalým lodivodem ruské reprezentace Bykovem, přenesli i do závěrečné části. Kocián zázračným zákrokem zastavil Muhonenovu šanci. Gruszka v závěru tvrdě atakoval Malého a za úder do oblasti hlavy a krku si vysloužil pětiminutový trest. Dalším vyloučeným byl Zapala a Prostějov dostal obrovskou šanci na srovnání. Tu bezezbytku využil David Šebek. Na skóre se už do konce zápasu nic nezměnilo.

„Ve třetí třetině jsme se zlepšili a řekl bych, že jsme byli i lepším týmem. V závěru nás podržel Kocián, který chytá s obrovským puchýřem, a přesto nepustil žádnou branku. Kluci si zasloužili vyrovnat a jsem moc rád, že se to povedlo. Zápas to byl zajímavý a hlavně soupeř. Vede je pan Zacharkin a poradce mu dělá legendární Bykov. Pro přípravu to bylo super," usmíval se Málek.

V dodatkových nájezdech pak uspěla polská Krynica 
a má tak nakročeno do finále.

„My jsme bohužel v dodatkových nájezdech prohráli. Nyní musíme čekat, jestli Krynici nevezme body Poruba. Potom uvidím, kdo bude našim sobotním soupeřem," uzavřel Málek.

KTH KRYNICA – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 4:4 (1:2, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Dutka (Dziubinski), 26. Malasinski (Dutka, Besch), 37. Kolusz (Zapala), 40. Laszkiewicz (Rutkowski) – 1. Luňák (Coufal), 2. Kučera (Belay), 24. Antončík, 58. Šebek. Rozhodčí: Janda T. – Rožánek, Moravec. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

KTH Krynica: Odrobny – Besch, Dutka, Laszkiewicz, Rutkowski, Pasiut, Wajda, Kotlorz, Kolusz, Zapala, Malasinski, Malovanovič, Jemelin, Gruszka, Dziubinski, Lopuski, Skrzypkowski, Muhonen. Trenéři: Igor Zacharkin a Vjačeslav Bykov.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Kolibár, Jedlička, Knesl, Malý, Švaříček, Kaluža – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Duba, Jurík, Luňák, Coufal, Venkrbec, Kryl, Stejskal, Kaluža. Trenér: Josef Málek.