První třetina začala ku-riózní situací. Po domácím tlaku před Šrámkovou brankou došlo ke zranění hostujícího gólmana. Vlastní obránce jej trefil hokejkou do oka i přes masku, a tak Šrámka musel nahradit Kozák.

„Když vám vypadne jednička, tak to komplikace je. Kozák jej však dobře zastoupil. Snad to zranění nebude moc vážné," okomentoval neplánovanou změnu v sestavě novojičínský kouč David Handl.

Prostějov pokračoval ve svém tlaku a především Jurík dělal novojičínské obraně značné problémy. Po jednom 
z jeho nájezdů však přišla jako blesk z čistého nebe branka hostů. Rychlý brejk zužitkoval Macháček. Ve třinácté minutě zbytečně v útoku fauloval Uhlár a Jestřábi okamžitě srovnali. Jestřábi proti Novému JičínuStejskalovu ránu uklidil za Kozákova záda Duba. Do konce třetiny se prosadil i další veterán. Přesilovou hru pěti proti třem proměnil Michal Černý. Nejprve zprava nastřelil Kozáka a odražený puk pak zasunul do brány. Od této chvíle se stal ze stadionu pravý a nefalšovaný prostějovský kotel.

„První třetinu jsme byli pod tlakem. Kluci si museli máknout. Naštěstí do toho dali zodpovědnost. Vytvořili si gólové šance. A samozřejmě nás podržel výborný Ondřej Kocián," okomentoval rozhodující část zápasu asistent prostějovského trenéra Petr Zachar.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky padla tyč. Puk se šťastně odrazil k Juríkovi, který zvýšil na 3:1. Jestřábi byli opět lepším týmem, což stvrdil svou druhou brankou Lukáš Duba.

Těsně po odehrané přesilovce se dostal do úniku Venkrbec, obránce jej však odstavil. Puk ale převzal rozjetý Duba 
a Kozáka opět překonal. Třígólové vedení Jestřáby uklidnilo, a tak si začali na ledě hrát, což dělalo vrásky Kociánovi. Pohotový brankář však zlikvidoval všechny nebezpečné situace.

Diváci se i nadále bavili, ale stačili se i vyjádřit k případné změně jména klubu velkým nápisem – „Gladiátory ne!".

Třetí část se domácímu výběru vůbec nepovedla. Vysoké vedení Jestřáby ukolébalo 
a hra přestala být atraktivní. Toho začal postupně využívat soupeř a nakonec se i prosadil. Na 4:2 snížil Chvostek. Ten společně s Vnenkem 
a Hanákem ujel prostějovské obraně a Kocián už neměl šanci brance zabránit. K dalšímu gólu však nedošlo. Časté vyloučení ze strany hostů dalo Prostějovu dostatek prostoru pro udržení výhry.

„Z naší strany to bylo těžké utkání. Hodně jsme se trápili. Měli jsme štěstí, že nás v první třetině nastartovala dvě oslabení, kde jsme dali dva góly. Vstup do druhé části jsme měli dobrý, ale potom to upadlo. Přišla ležérnost, nesoustředěnost. Když se na to podívám 
v globálu, tak máme co zlepšovat," řekl k duelu Petr Zachar.

„My jsme středečním utkání nastoupili na čtyři kompletní útoky a tři obranné dvojice. Začátek se nám vyvedl. Jen škoda faulů, ze kterých soupeř vyrovnal. Ve druhé části jsme dostali hned gól. Měli jsme 
i šance, ale vyrovnat se nám nepovedlo. 
V poslední třetině jsme stáhli naši hru na tři útoky, ale na srovnání to nestačilo. Kluci přistoupili k zápasu zodpovědně. Jediným problémem bylo proměňování šancí," objasnil po zápase svou taktiku Handl.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC NOVÝ JIČÍN 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Duba (Stejskal, Jedlička), 18. Černý (Knesl), 21. J.Jurík (Nedbálek), 26. Duba (Venkrbec, Stejskal) – 12. Macháček (M.Chvostek), 50. M.Chvostek (Hanák, Vnenk).Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 100.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár – Švaříček, Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík, Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek

HC Nový Jičín: Šrámek (5. Kozák) – Gebauer, Ižanský, Mravec, Kabeláč, Pelikán, Ohera, Brynecký, Hruška, Skaloš, Vašut, Sprušil, Putmiorz, Macháček, Hanák, Vnenk, Zedník, Chvostek M., Chvostek F., Uhlár. Trenér: David Handl.