Račuk neměl v nabitém kádru odpovídající prostor. "Marek je výborný hráč, který potřebuje mít ke svým výkonům dominantní roli v týmu i ve hře. My jsme se letos rozhodli, že sílu rozmělníme mezi všechny útočné řady a tudíž jsme mu úplnou dominanci trochu vzali," vysvětluje důvody odchodu bývalého mládežnického reprezentanta Martin Janeček, hlavní kouč Jestřábů.

Rodák ze severních Čech bral Prostějov jako svůj hokejový domov

Urostlý útočník Marek Račuk se rozloučil s Prostějovem. Foto: Jakub Šustr, se svolenímZdroj: Deník/VLP Externista"Děkuji Prostějovu a fanouškům za všechny ty sezóny, které jsem tu strávil. V hokejovém prostředí jsem se nikde necítil víc doma jako tady. Bohužel všechno jednou končí a mně to skončilo dnes. Klukům budu držet palce a věřím, že ligu vyhrají. Ať se daří," uvedl v pondělí večer pro klubový web Marek Račuk.

Vytáhlý útočník se skvělým bruslením se poprvé v dresu Jestřábů objevil v sezoně 2018-2019. Nastřádal 56 kanadských bodů a v další sezoně nosil dokonce kapitánské céčko a bodově si ještě polepšil na 61.

"Markovi určitě za práci, kterou tu odvedl patří velký dík. Jsem přesvědčen, že v novém angažmá opět všechny přesvědčí o svých výjimečných kvalitách," přeje Račukovi vše dobré trenér Janeček.


Račukovi se v letošní sezoně příliš bodově nedařilo. V jedenatřiceti zápasech nastřádal 19 bodů za 5 branek a 14 gólových přihrávek. Ve středu do Vsetína už s Jestřáby nepojede. Již dnes večer by se mohl objevit v sestavě Bietigheimu v utkání 2.DEL proti Selberu. 

Hokejisté Prostějova se utkají v dalším domácím zápase Chance ligy s Litoměřicemi. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovHokejisté Prostějova se utkají v dalším domácím zápase Chance ligy s Litoměřicemi. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista

Příchody a odchody hráčů řeší i v jiných klubech Chance ligy. Do Zlína se například vrací místní klubová ikona Petr Holík. Vsetín, středeční soupeř Jestřábů zase posiluje kanadský brankář Porter a útočník Machala.   

Marek Račuk v LHK Jestřábi Prostějov působil v sezonách: 2018-2019, 2019-2020, 2021-2022, 2023-2024
- odehrál 152 mistrovských zápasů včetně play off
- celkově nasbíral 149 kanadských bodů (39+110)
- v základní části vstřelil 35 branek a měl 115 asistencí
- v play off odehrál 10 zápasů, s bilancí 13 bodů (4+9)