Prostějov výsledkově nezvládl už samotný úvod domácího duelu s favorizvovanými Českými Budějovicemi a po šesti minutách inkasoval dva góly.

„První třetinu jsme inkasovali dvě branky, ale hra z naší strany byla výborná. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, které jsme nedokázali proměnit. Soupeř byl mnohem efektivnější,“ litoval trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

Jenže zlepšení z domácí strany nenastalo. „Zbytek zápasu jsme herně nezvládli, začali jsme zmatkovat a chybovat,“ konstatoval Vykoukal na klubovém webu.

Z výhry 5:0 se tak radoval i bývalý kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec, jehož tým si upevnil vedoucí příčku v tabulce Chance ligy.

Další důležitý zápas odehrají Jestřábi už v pondělí od 18 hodin na domácím ledě proti přerovským Zubrům.

Jestřábi po úspěších padli v Jihlavě. Vykoukal káral hlavně obránce

LHK Jestřábi Prostějov - ČEZ Motor České Budějovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Lytvynov (Pavel, Prokeš), 6. Endál, 38. Z. Doležal (R. Přikryl, Pavel), 42. Karabáček (Klouček), 48. Šimánek (Babka). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Kleprlík, Zedník. Vyloučení: 2:4. Bez využití.

Prostějov: Štůrala – M. Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, P. Krejčí, Brančík – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – Dvořáček, Berger, T. Jandus – Chlán, M. Novák, Miškář. Trenér: Jiří Vykoukal.

České Budějovice: Klouček – Vydarený, Suchánek, Pýcha, Plášil, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Šimánek, Babka – Karabáček, Prokeš, J. Veselý – Endál. Trenér: Václav Prospal.