„Vytvořili jsme si hodně brankových příležitostí, které jsme dokázali využít. Celý zápas jsme byli ve vedení, myslím, že jsme utkání dokázali kontrolovat,“ pochvaloval si po sobotním vítězství prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Obranu Jestřábů před soubojem s Porubou posílil Dušan Žovinec, který se do Prostějova vrátil z Frýdku-Místku, kde odehrál poslední zápas právě proti celku z Hané.

„Dušana známe z loňska. Měli jsme o něj zájem i pro letošní sezonu, ale chtěl se poprat o extraligu,“ řekl trenér Vykoukal a staronového člena týmu za výkon proti Porubě chválil: „Dnešní zápas odehrál velice slušně, je to pro nás posila.“

Domácí tým hodil středeční prohru 2:7 za hlavu a na Porubu vletěl. Ve třetí minutě otevřel skóre Ladislav Havlík a závěr třetiny okořenil nekompromisní ranou pod břevno Jan Starý.

Ve druhé třetině Jestřáby paradoxně zbrzdila vlastní přesilovka. V ní totiž ujel Jan Hudeček a vrátil Porubu do zápasu.

„Je škoda, že jsme dostali gól v naší přesilovce. Na tom pracujeme, ale pořád se nám to nedaří nějakým způsobem nastartovat. Věřím ale, že hráči jsou tak zkušení a dobří, že se to za chvíli otočí,“ konstatoval Vykoukal.

Jenže tahle nepozornost prostějovskou letku mrzet nemusela. Žovinec parádním pasem našel Lukáše Žálčíka, který vrátil na hokejky Jestřábů klid.

Zanedlouho se podruhé v zápase gólově prosadil obránce Starý.

„Bylo důležité, že jsme na to dokázali hned odpovědět,“ měl jasno Vykoukal. „Tohle byl klíčový moment,“ doplnil jeho protějšek Aleš Flašar.

Poruba o sobě v závěru druhé třetiny ještě jednou dala gólově vědět, když se parádně trefil Radim Toman. Poslední slovo v zápase měl ale vzápětí Tomáš Nouza.

Ve třetí třetině nahradil Dolejše v brance Poruby Hynek Kůdela a ten už gólovou radost Jestřábům nedopřál.

„Přijeli jsme v okleštěné sestavě, chybělo nám pět klíčových hráčů. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, Prostějov má velmi silný tým,“ uznal trenér poraženého celku Flašar.

Vsetín? Nepříjemný soupeř

Jestřábi tak setřepali únavu z náročného programu a vrátili se na vítěznou vlnu.

„Točili jsme čtyři lajny, soupeř hrál na tři. Já si ale myslím, že teď se to kumuluje pro všechny mančafty. Soutěž je strašně našlapaná, možná až moc. My potřebujeme být důrazní, abychom mohli hrát na ty čtyři lajny,“ měl jasno Vykoukal.

Jeho tým je v tabulce na čtvrté pozici se stejným bodovým ziskem, jako mají třetí České Budějovice. Před pátým Vsetínem mají Jestřábi dvoubodový náskok a právě soupeře z Valašska přivítají ve středu na domácím ledě.

„Vsetín hraje velice dobře, má obrovské ambice a hodně široký kádr, takže to bude velice nepříjemný soupeř.

Musíme se dobře připravit, určitě se podíváme na video. Hrajeme doma a já doufám, že se nám podaří bodovat,“ prohlásil Vykoukal, který na rozdíl od fanoušků souboj se slavnou hokejovou značkou prestižněji nevnímá.

„Ne, ne. Já beru každý zápas stejně,“ dodal prostějovský kouč.

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Havlík (Nouza, Divíšek), 20. Starý (Račuk, J. Zdráhal), 30. Žálčík (Račuk), 33. Starý (Račuk), 39. Nouza (Karpov, D. Kolář) – 27. Hudeček, 38. Toman (Vymazal, J. Káňa). Rozhodčí: Kopeček, Ondráček, Kotlík, Doležal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1283.
Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, J. Zdráhal, Rašner, D. Kolář, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Prokeš. Trenér: Jiří Vykoukal.
Poruba: Dolejš (41. Kůdela) – Slavík, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Čypas – Guman, J. Káňa, Hudeček – Ollender, Jankovský, Vymazal – Václavek, Kanko, Toman. Trenér: Aleš Flašar.