Hned začátek první třetiny byl pro hosty hořkým překvapením. V první minutě se dostal na led druhý útok, dalo by se říct stará prostějovská garda, tedy Černý, Duba, Šebek a v obraně podporováni Jedličkou a Kolibárem. Na ledě se nestačili ani otočit a už Černý vstřelil první branku letošní sezony. Nahrával mu kapitán Duba, pověstný „Benzín" pak v poklidu zprava zakončil. Vzápětí si vyzkoušeli Jestřábi i přesilovku pět na tři, branka ale nepřišla. Naopak byl vyloučen Tuček. Oslabení dalo příležitost blýsknout se brankářské posile Ondřeji Kociánovi.

„Jsem rád, že se prosadila právě „stará garda". Zápas nám ukázal, že kluci umějí spolu hrát, a to jak mladí, tak právě starší ročníky. Černý, Duba a Šebek byli v zápase citelně znát a spolupráce s ostatními fungovala jak na ledě, tak na střídačce. Začínají se nám pomalu rýsovat tři útoky," prozradil prostějovský kouč Josef Málek.

Brnu dělala největší problémy Černého lajna, a tak se na ni zaměřilo, toho využil Frank Kučera, který po spolupráci s Belaym zvyšoval na 2:0. Ani ne o minutu později předvedli prakticky stejnou akci na druhé straně Česnek 
s Jurčou. Kocián musel prvně kapitulovat. Ale ani inkasovaná branka domácí neoslabila, naopak se opět pustili do nebezpečných útoků. Kaluža jen těsně minul Novákovu klec. Do konce první dvacetiminutovky se stačil prosadit ještě Antončík. Na světelné tabuli tedy svítil stav 3:1 pro domácí.

I druhá třetina přála prostějovským hokejistům. Hned zkraje ohrozil Frank Kučera Novákovu bránu a i nadále byl nejnebezpečnějším hráčem LHK. Ve dvacáté sedmé minutě překvapivě vystřelil
z pros­toru pravého kruhu obránce Veselý a navýšil stav na 4:1. Prakticky okamžitě se pustili hosté do protiútoku. Bělohlávek vyvezl puk a nahrál přesně mířícímu Látalovi. Rozdíl ve skóre byly opět dva góly. Pět minut před koncem třetiny objel brněnskou branku Luňák a dostal puk do skrumáže před Nováka, tam jej pak Jurík uklidil za brankářova záda. Po čtyřiceti minutách vedli domácí 5:2.

Poslední část jen zpečetila prostějovskou převahu. Ze začátku se hrálo v poklidném tempu. Brno dokonce začalo zlobit, ale Luňák se dostal před branku a snažil se navýšit náskok Jestřábů. Jeho snaha nakonec vyústila jen 
v pěstní potyčku mezi Juríkem a Habrovcem. V jednapadesáté minutě se podruhé prosadil domácí Antončík. Jeho trefa odstartovala další vlnu prostějovských ataků. Jedlička mířil mimo a Coufal neustál svůj samostatný únik. Čtyři minuty před koncem se radovalo i Brno, když Kociána v pádu prostřelil Jurča. Tečku za zápasem pak udělal Bealy. Prostějov tedy zvládl úvodní duel jasným výsledkem 7:3.

„Prostějov vyhrál zaslouženě, protože byl lepší ve všech herních činnostech. Nás ještě čeká hodně tréninku, aby jsme se dostali tam, kam chceme. Byl to jen přípravný zápas. Nadělali jsme spoustu chyb," okomentoval utkání kouč Brna Roman Kaňkovský.

„První dojmy jsou vždy stejné. Utkání bylo plné chyb, přesto musím klukům poděkovat za výkon. Zápas byl hodně očekávaný. Náš projekt se ukázal jako správný 
a že jde správnou cestou. Utkání bylo vysoko vystřeleným šípem. Co jsme do zápasu chtěli dostat, to tam bylo," radoval se Josef Málek a přiznal i problémy, jaké tým má: „V kabině máme lazaret. Nikdy jsem za svou kariéru nezažil, aby měli hráči takový problém s novými bruslemi. Kluci mají obrovské puchýře a jen stěží se do bruslí vlezou. Jinak všichni plní, co jsme si řekli. Zatím nám to klape."

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – TECHNIKA BRNO 7:3 (3:1, 2:1, 2:1)

Branky: 1. Černý (Duba), 11, Kučera (Belay), 17. Antončík (Kaluža, Veselý), 27. Veselý (Kučera), 35. Jurík (Luňák), 51. Antončík (Kořínek, Kučera), 57. Belay (Kučera, Antončík) – 12. Jurča (Česnek), 28. Látal (Bělohlávek), 56. Jurča (Česnek, Žalud). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 500.

Prostějov: Kocián – Kořínek, Arnošt, Kolibár, Jedlička, Veselý, Kaluža, Knesl, Tomiga, Brančík – Jurík, Luňák, Coufal – Černý, Šebek, Duba – Antončík, Belay, Kučera – Stráněl, Tuček, Kryl – Venkrbec. Trenér: Josef Málek.

Brno: Novák – Habrovec, Štindl, Klimeš, Havíř, Zapletal, Žalud, Odehnal – Záborský, Jurča, Fadrný, Česnek, Brzobohatý, Bělohlávek, Látal, Šedý, Piskoř, Matouš, Čtvrtníček, Blaha, Tobola. Trenér: Roman Kaňkovský.