„Zápas jsme si užili,“ hodnotil výhru 8:2 prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Až na zápas v Sokolově, kde vstřelili devět branek, to Jestřábům v útoku zatím tolik nepadalo. V Benátkách si ovšem střeleckou bilanci pořádně vylepšili.

„Vytvořili jsme si dost šancí, stejně jako v předešlých utkáních, akorát jsme je nyní dokázali proměnit. To je asi ten hlavní důvod. Některé branky navíc padly po opravdu krásných akcích,“ komentoval třetí výhru v řadě prostějovský kouč.

I přesto měl ale trenér starosti. „Zranil se nám Kryštof Ouřada. Momentálně nevím, jestli budeme schopní poskládat na sobotní zápas dvanáct útočníků,“ prozradil Vykoukal.

Dvořáček slavil návrat dvěma góly

Hanáci otevřeli skóre zápasu v druhé půli první části, když během dvou minut slavili dvě branky. Domácí ale do konce třetiny dokázali snížit.

Na začátku druhé periody ale Jestřábi přidali zásluhou Krejčíka a Dvořáčka, čerstvé posily ze Sparty, další dvě branky a rázem se ocitli v příjemném tříbrankovém vedení. Domácí dokázali sice opět odpovědět, jenže Hanáci opět reagovali dvěma brankami.

O jednu z nich se postaral i dvougólový navrátilec do prostějovské sestavy David Dvořáček. Po čtyřiceti minutách se tedy odcházelo do šaten za stavu 6:2 pro Jestřáby.

„David nám hodně pomohl. Budu se snažit, aby nám pomohl i v následujících zápasech. Vše ale záleží na Spartě, jestli je ochotná jej znovu pustit, nebo ne,“ řekl Vykoukal.

Čtyřbodový Račuk

Ve třetí třetině Hanáci ještě navýšili svůj náskok dvěma brankami a jasně tak ovládli zápas. Čtyři body (1+3) si v zápase připsal kapitán prostějovské letky Marek Račuk, který tak zatím s 19 body (6+13) vede kanadské bodování celé Chance ligy. O bod za ním se nachází i další prostějovský forvard Lukáš Žálčík (8+10).

V příštím utkání čeká Jestřáby na domácím ledě pražská Slavie, která se nachází v tabulce o jedno místo před nimi. Zápas začíná v sobotu v 17 hodin.

„Chceme vyhrát každý zápas. Někdy to jde, někdy to nejde. Důležité je spolu držet v dobrém i zlém,“ dodal závěrem Vykoukal.

HC Benátky nad Jizerou – LHK Jestřábi Prostějov 2:8 (1:2, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Rychlovský (D. Špaček, A. Musil), 24. Šír (Průžek, Chrtek) – 14. Kafka (Račuk, Mrázek), 16. Račuk (Žálčík, Kafka), 21. L. Krejčík (Nouza, Novotný), 22. Dvořáček (Račuk, Mrázek), 25. Kafka (Brančík, Husa), 28. Dvořáček (Žálčík, Husa), 51. M. Novák (T. Jandus, Brančík), 51. Žálčík (Račuk, Krejčí). Rozhodčí: Šindel, Wagner – Axman, Hnát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 215.

Benátky nad Jizerou: Kašpar (22. Hrstka) – Kolmann, Kunst, Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek – R. Duda, Chrtek, Průžek – Klapka, A. Musil, Šír – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Šafařovský, Wiencek. Trenér: Valdemar Jiruš.

Prostějov: D. Dvořák – Muška, M. Novotný, Mrázek, Hrdinka, Brančík, Husa, P. Krejčí – Nouza, V. Meidl, L. Krejčík – Žálčík, Račuk, Kafka – Berger, Chlán, Dvořáček – Ouřada, M. Novák, T. Jandus. Trenér: Jiří Vykoukal.

Autor: Jiří Horák