Závěrečný duel roku sledovalo na prostějovském zimním stadionu velmi slušných 1634 diváků.

„Děkujeme fanouškům a kotli nejen za to, že nás podporují i v těch poněkud méně atraktivních zápasech, ale i za to, že s námi drží po celý rok,“ pochvaloval si asistent prostějovského trenéra Lukáš Majer.

Jestřábi o svém triumfu rozhodli ve druhé třetině, kterou díky brankám Hanouska a Venkrbce ovládli 2:0.

Chance liga: Poruba - Přerov. Ilustrační foto
Zubři vyrovnali rekordní šňůru. Poruba jim dala šest gólů

„Trochu jsme si to zkomplikovali nezvládnutým oslabením, ale jinak nás spíš mrzí, že jsme na konci druhé třetiny neodskočili na vedení 4:1. To utkání jsme celkově měli dohrát s větší gólovou grácií,“ myslí si Lukáš Majer.

I tak vstoupí Prostějov do nového roku coby třetí celek Chance ligy za vedoucím duem Poruba, Vsetín. Čtvrtá Třebíč je jen o skóre za Jestřáby.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Z. Doležal (Hanousek, Illéš), 24. Hanousek (Pohl, Venkrbec), 28. Venkrbec (Ostřížek) – 19. D. Kowalczyk (Svačina, R. Veselý). Rozhodčí: Rapák, Květoň - Jindra, Vašíček. Vyloučení: 3:2, navíc Šuhaj (Frýdek-Místek) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1 634.

Prostějov: Štipčák – Hanousek, Poledna, Forman, Pohl, Kubeš, Krejčí, Drtil – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Jiránek, Jáchym, J. Veselý – Maruna, Račuk, Fronk – V. Burian, Venkrbec, Ostřížek. Trenér: Janeček.

Frýdek-Místek: Mokry – Haman, Urbanec, D. Kowalczyk, Výtisk, Hrachovský, Homola – Svačina, Walega, R. Veselý – Martynek, Marosz, Cedzo – Klimša, Ćmiel, Doktor – R. Toman, Šuhaj, Geidl – Matěj. Trenér: Hrnčár.