„Jestli ještě věřím v prvoligové udržení? Já byl pořád optimista, ale po výbuchu v Šumperku už musím připustit, že šance na záchranu je minimální. Osobně však nic nebalím a hodlám bojovat do poslední chvíle, což však musí udělat také hráči. Jinak je veškerá trenérská snaha zbytečná,“ narážel kormidelník HK Jestřábi Prostějov Alois Chlustina na předchozí více či méně nezvládnuté duely jeho týmu.

Především středeční mač na šumperském ledě přinesl zkušenému kouči hluboké rozčarování. „Aby nás soupeř s polovinou juniorů v sestavě přestřílel v první třetině poměrem 22:5, to se ani nedá nijak komentovat. A když se pak kluci zvedli a zabojovali, stejně prohráli v prodloužení. No prostě hrůza. Však jsem byl taky strašně naštvaný,“ řekl Chlustina Deníku s tím, že použil mnohem hrubší výraz.

Trenér Jestřábů se netají přesvědčením, že společně s vedením klubu měli před časem přistoupit k plánované čistce v hráčském kádru. „Nakonec jsme dali klukům šanci a to byla chyba. Měli jsme ty vyhazovy uskutečnit, teď s odstupem času se to jeví jako jasná věc. Ale co nebylo, může ještě nastat. Uvidíme, jak chlapi přistoupí k sobotnímu střetnutí s Berounem,“ varoval Chlustina své ovečky před dalším odfláknutým zápasem.

Nůž na krk dal hlavně některým zkušeným borcům. „Nebudu jmenovat, ale pár starších hráčů mě zklamalo opravdu hodně. Snad se ještě probudí a zaberou, dokud existuje aspoň nějaká naděje. Ta umírá poslední a já za sebe můžu slíbit, že budeme o záchranu bojovat do posledního dechu. Snad mě kluci vezmou za slovo a dají do závěrečných utkání sezony všechno,“ burcoval Chlustina.

Zápas startuje v HŽP Aréně od 17.00 hodin.