"Chtěl jsem pokračovat v Prostějově, protože jsem tady spokojený. Jsem tedy opravdu rád, že jsme se domluvili," řekl ihned po podpisu nové smlouvy Jan Maruna. Tento 34letý útočník, který naprostou většinu své hokejové kariéry strávil v rodném Havířově, pomáhal v minulé sezoně týmu hlavně svou tvrdou prací, k čemuž se mu podařilo zapsat i devatenáct kanadských bodů za osm branek a jedenáct asistencí. Za zmínku určitě stojí fakt, že v sezoně nenastoupil pouze do jednoho zápasu v play-off.

Zůstává však i dvacetiletý nadějný talent z Plzně Jan Slanina, který v uplynulé sezoně v barvách Jestřábů skutečně zazářil. V základní části nastřílel do sítí svých soupeřů hned dvanáct puků a u dalších šesti gólů svým spoluhráčům asistoval. V play-off pak přidal další dvě přesné trefy a jednu přihrávku.

V posledních týdnech se ale o něm mluvilo i v souvislosti s něčím jiným, než jsou jeho výsledky na ledě. Značně skloňována totiž byla kauza s podepsáním hráčské smlouvy. Ta původní, kterou podepsal v Plzni, obsahovala dodatek o právu na uplatnění opce, která automaticky zanikne v případě, kdy o něj Plzeň projeví zájem. Prostějovský klub by tak na něj do další sezony ztratil nárok.

Druhá smlouva podepsaná v Prostějově však už dle Slaninova agenta Zbyňka Hrdela tento dodatek neobsahovala. „Slanina si toho při podpisu nevšiml a podepsal i verzi, z níž dovětek vyndali. V této podobě smlouvu zaregistrovali na svazu. Vznikl tudíž spor. Prostějov si nárokuje Slaninu, i přestože má zároveň podepsanou smlouvu s mateřským klubem v Plzni a je jejím hráčem," řekl pro server Isport.cz.

"Cítil jsem velký zájem od vedení a je super, že udrželo 75% kádru. Na kluky se už teď těším," vyjádřil se pak Jan Slanina po podpisu pro klubový web Jestřábů.