„Frýdek-Místek je opravdu nevyzpytatelný soupeř. Střídá velmi dobré výkony se špatnými, takže se dost těžko odhaduje, s čím přijede. My musíme být od začátku stoprocentně koncentrovaní," říká před duelem lodivod Prostějova Petr Zachar.

Slezský výběr si naposledy odvezl z Hané desítku. Nedařilo se mu ani v posledních utkáních. Nejprve prohrál v Orlové a poté dostal od Opavy ostudných dvanáct branek.

„Pro nás to rozhodně není výhoda. Frýdečtí budou chtít tyto výsledky odčinit. Musíme mít před nimi respekt, protože letos porazili Přerov, Brno, Hodonín a dokonce i Porubu," připomněl Zachar.

On sám nebude mít kompletní tým. Mladý obránce Kaluža už asi nenastoupí do konce sezony. Na marodce zůstávají Nedbálek s Šebkem. „Navíc nám onemocněl Kevin Rozum. Má antibiotika, takže místo něj bude na postu brankářské dvojky Lukáš Vydržel," prozradil kouč Jestřábů.

Prostějov chce opět vsadit na zbraň z minulých zápasů a tou je výborná obrana. V posledních dvou duelech dostali Jestřábi jen jednu branku. „Snažíme se kluky tlačit do takové obrany pořád. Můžeme dostat maximálně dva góly, to je ještě hratelné. Pokud je to nad dva, tak už to není dobré," poodhalil svá kritéria Zachar.

Pro Jestřáby je dnešní duel posledním domácím před vánoční přestávkou. V pátek je pak čeká ještě Opava. „Určitě se už těšíme na odpočinek. Potřebujeme nabrat síly a na chvilku vypadnout z toho herního kolotoče. Volný čas určitě využijeme také pro trénování a zlepšení některých herních činností," uzavřel Zachar.

Zápas mezi Jestřáby a Frýdkem-Místkem začne ve středu v 18 hodin na prostějovském zimním stadiónu.