V sobotu se Jestřábům podařilo vysoko zvítězit na ledě Karviné, čímž prodloužili šňůru výher na tři zápasy a hlavně se probojovali do čela tabulky, ze kterého odsunuli největší favority tým Havířova. Karviná se snažila držet s Prostějovem krok, což se jí dařilo jen v první třetině. V dalších částech již jasně dominovali Jestřábi, kteří nastříleli celkem šest branek. V bráně se blýskl opět Adam Vrba, který inkasoval jen jednou. Prostějov si vezl s Karviné výsledek 6:1 a vedení v průběžné tabulce.

„Zápas byl zprvu velmi vyrovnaný, zvláště první třetina. Tam nám dokonce několikrát ujeli domácí do úniku, ale Vrba nás podržel. Rozhodla druhá část, kdy se nám naštěstí povedlo dát nějaké branky. Karviná na to už nedokázala odpovědět. Jsem rád, že kluci hráli zodpovědněji, dostali jsme jen jeden gól, přesto v obraně byly zase nějaké chyby," okomentoval průběh utkání i další plány mužstva trenér Petr Zachar.

Naopak Havířovu se tolik nedařilo. Favorit přijel na led posledního Valašského Meziříčí a ze začátku svou roli plnil. Svůj náskok zvýšil až na 3:0, ale Bobři se nevzdávali a postupně se na hosty dotahovali. Na konci třetí dvacetiminutovky svítil na ukazateli nerozhodný stav 4:4. V prodloužení i přes veškerou snahu havířovských hokejistů branka nepadla. Rozhodly až samostatné nájezdy, v těch se trefil jen domácí Viktor Coufal a Havířov si překvapivě odvezl jen jeden bod. To jej stálo první místo v tabulce.

Středeční a následně sobotní utkání dvou nejlepších celků druhé ligy slibuje kvalitní a bojovný hokej. Zápasy ukážou, který tým je opravdu lepší a zaslouží si vedoucí příčku. Dokážou Jestřábi vylepšit své statistiky a prodloužit šňůru vítězství, to se dozvíme již ve středu od 18 hodin.