„Myslím si, že to dnes nebylo špatné. Sice jsme vždy po inkasovaném gólu byli lehce utlumení, ale nakonec jsme se z toho dokázali dostat. Celý zápas jsme plnili, co jsme si řekli. Kluci to odedřeli, takže mám z vítězství velkou radost,“ neskrýval po zápase nadšení prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Zápas byl o to důležitější, protože Jestřábi v prvním kole nestačili v hanáckém derby na odvěkého rivala z Přerova.

„Chceme vyhrávat. Obzvláště, když hrajeme doma, tak chceme být úspěšní,“ ví jasně Vykoukal. „K Přerovu už se vracet nechci,“ dodal.

Utkání s Piráty však bylo od samého počátku vyrovnané. I když hostující vstřelili dvě poměrně laciné branky. Po té druhé byl dokonce na začátku druhé třetiny prostějovský brankář Jakub Neužil vystřídán Danielem Dvořákem.

„Nebudeme si nic nalhávat. Byly to opravdu špatné góly, které soupeř vstřelil de facto z ničeho. Ale stalo se, je to pryč. Důležité jsou tři body,“ komentoval výměnu brankařů prostějovský trenér.

Devatenáctiletý brankář poté svůj tým mnohokrát podržel.

„Dan tam šel s čistou hlavou a zbytek zápasu odchytal velmi dobře,“ pochvaloval si Vykoukal.

ZVLÁDNUTÁ PENALTA

Za stavu 1:2 přišel asi klíčový moment utkání. Hlavní rozhodčí totiž nařídil po faulu jednoho z prostějovských hráčů trestné střílení, ke kterému se rozjel bývalý hráč Jestřábů Jan Rudovský. Na člena reprezentační dvacítky Daniela Dvořáka si ale nepřišel.

„To bylo hodně důležité. Soupeř by nám odskočil na dvoubrankový rozdíl a hůře by se to dohánělo. Myslím si, že to byla zlomová situace celého zápasu,“ vysvětloval prostějovský kouč.

Hanáci poté dokázali v přesilové hře vyrovnat a v poslední části přidali dvě branky, které rozhodly o výsledku utkání. Tu vítěznou si připsal Jan Berger, kterého po efektivním napadání vybídl Lukáš Žálčík. Hosté stihli pouze korigovat na konečných 4:3.

„Systém jsme po celý zápas poměrně drželi. Samozřejmě se na to chci ještě podívat. Kluci ale plnili, co jsme si řekli. Vždy se najdou nějaká okénka. Ty se nám ale naštěstí podařilo zaplnit,“ sdělil Vykoukal.

DVOUGÓLOVÝ KAFKA

Nejnovější posila Jestřábů se začíná, zdá se, pevně zabydlovat v prostějovské sestavě. Útočník Petr Kafka, který je v Prostějově jen něco málo přes týden, už stihl ve třech zápasech čtyři branky. První dvě si připsal v posledním přípravném utkání proti Frýdku-Místku a o další dvě se postaral dnes.

„S týmem jsem na ledě opravdu chvíli. Pořád s tím tak trochu bojuji. Měl jsem z toho i trošku obavy, abych se do toho dostal. Zápasů je ale poměrně hodně, takže jsem nakonec rád, jak to nyní je a jsem spokojený,“ komentoval svou premiéru na prostějovském ledě.

CHYSTÁ SE NÁVRAT DVOŘÁČKA?

Ve čtvrtek začal i extraligový ročník, ve kterém se střetli týmy Sparty a Plzně. Na Spartě nyní působí i David Dvořáček, který v minulém ročníku oblékal prostějovský dres.

K prvnímu utkání Sparty však nenastoupil. Nabízí se tedy otázka, zda by nemohl naskočit opět s Jestřábem na prsou. Hlavní trenér Jiří Vykoukal tuhle možnost nevylučuje.

„Se Spartou jsme v kontaktu. Chtěli jsme jej již na dnešní zápas, momentálně ale máme zprávy, že kvůli zranění Marka Kvapila by měl v příštím zápase naskočit, proto nám ho Sparta nepustila. Nicméně v sezoně to není vyloučené. Konečné slovo však má pražský klub,“ řekl závěrem Vykoukal.

Další utkání odehrají Jestřábi v pondělí na ledě ostravské Poruby od 18 hodin.

LHK Jestřábi Prostějov – Piráti Chomutov 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. L. Krejčík (Brančík, Chlán), 27. Kafka (Račuk, Žálčík), 46. Kafka (Hrníčko, Brančík), 48. Berger (Žálčík, Račuk) – 8. Blaha (Suchý), 23. Suchý (Tupý, Tejnor), 51. Thompson (Blaha). Rozhodčí: Kašík, Vrba - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 1560.

Prostějov: Neužil (23. D. Dvořák) – P. Krejčí, Mrázek, M. Novotný, Muška, Březák, Brančík, Husa – Berger, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Nouza, Kafka – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus. Trenér: Jiří Vykoukal.

Chomutov: Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Štochl, Tejnor, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – J. Sklenář, Chrpa, Tupý – Vrhel, Suchý, Hrala. Trenér: Martin Štrba.

JIŘÍ HORÁK