Utkání začalo pro Prostějov přímo skvěle. Už po čtyřiceti vteřinách skončila první střela Juraje Juríka v bráně. V páté minutě se Jestřábi radovali z dalšího gólu, ale sudí jim ho neuznal. Kotouč byl do brány kopnut. Vzápětí se povedlo domácím srovnat. Novotného střela nad Kociánovu lapačku skončila v prostějovské svatyni.

Poté se strhla pořádná přestřelka. Kocián nejprve vychytal Macháčka. Poté Lukáš Luňák znovu poslal Jestřáby do vedení. Za minutu se však Macháček přece jen prosadil a srovnal na 2:2. Hru poté uklidnila série vyloučených na obou stranách. Na stavu už se dokonce třetiny nic neměnilo.

Začátek druhé dvacetiminutovky přinesl Jestřábům početní výhodu. Tu nakonec proměnil Lukáš Luňák a už podruhé poslal své mužstvo do vedení. Hanáci soupeře přehrávali a jejich nadvládu nad ledem potvrdil také ostřílený útočník Michal Černý, který po Polákově přihrávce zvýšil na 4:2. Na tento gól okamžitě zareagoval Josef Fojtík a svým sólem přes celé kluziště snížil na 3:4. Prostějovu pomohla další přesilovka, tu tentokrát proměnil Vladimír Stejskal. Do minuty pak přidal další přesnou trefu. To už hosté vedli 6:3. Blízko gólu byl také Kučera, ale jeho pokus stačil Šrámek pokrýt. Také Nový Jičín dokázal přetavit přesilovku v gól, a to zásluhou Uhlára. Po dvou třetinách byl tedy stav 6:4 pro Prostějov.

Gólové hody pokračovaly i v závěrečné části. Nejprve využil zmatku před Šrámkovou bránou Venkrbec a dal sedmou branku hostů. Ale do půl minuty opět snížil Kabeláč, když z levé strany prostřelil Kociána. Domácí gólman Šrámek si alespoň v závěru trošku vylepšil reputaci, kdy zastavil ještě několik jasných gólů. Stav 7:5 se tak už do konce utkání nezměnil. Prostějovští Jestřábi si tak připsali třetí výhru v řadě a definitivně uzavřeli kapitolu střelecké nemohoucnosti.

„Bohužel jsme udělali příliš chyb v obraně, což by se nám v jiných zápasech nemuselo vyplatit," zkritizoval své svěřence prostějovský kouč Petr Zachar a naopak pochválil hru soupeřů: „Tím nechci shazovat hru Nového Jičína. Ten se velmi zlepšil v útočné fázi a byl nebezpečným protivníkem. Naštěstí pro nás rozhodlo, že domácí brankář Šrámek neměl svůj den.

HC Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov 5:7 (2:2, 2:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Novotný (Horák), 10. Macháček (Uhlár, Sprušil), 30. Fojtík (Novotný), 40. Uhlár (Prokop), 44. Kabeláč (Putniorz, Uhlár) – 1. Jurík (Jedlička, Kolibár), 9. Luňák (Jedlička), 23. Luňák (D.Jurík), 29. Černý (Polák), 35. Stejskal (Venkrbec, Černý), 36. Stejskal (Luňák), 44. Venkrbec (Stejskal). 

HC Nový Jičín: Šrámek – Gebauer R., Fojtík, Kabeláč, Ohera, Lehečka, Dusík, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Horák, Prokop, Fišera, Hanák, Vnenk, Zedník, Novotný, Chvostek, Uhlár.Trenér: Aleš Flašar.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Kořínek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička, Švaříček – Antončík, Kryl, Kučera, Sršeň, Šebek, Černý, Venkrbec, Stejskal, Jurík J., Luňák, Duba, Jurík D. Trenér: Petr Zachar

Tabulka

Tabulka