Krejčího moment přišel v první třetině za stavu 1:1. Šestadvacetiletý bek převzal v mezikruží přihrávku od Divíška a přesnou střelou k tyči nedal brankáři šanci.

„Zavřel jsem oči a někam jsem to plácnul. Od začátku sezony mi tam nepadají góly, tak doufám, že to tím protrhnu,“ přeje si ofenzivní bek.

Kromě gólu se navíc Krejčí prezentoval odvážným výkonem a vůbec nebylo znát, že s týmem stihl jediný trénink.

„Sám se považuju za ofenzivního beka. Jsem rád, že jsme vyhráli 6:3. Takovou vysokou výhru ani nepamatuju. Navíc sám jsem dal gól asi po šesti měsících. Jsem za to strašně rád. Věřím, že to je super impulz jak pro mě, tak i pro Prostějov,“ doufá nová akvizice Jestřábů.

Jeho gól ve 14. minutě znamenal završení prostějovského obratu ve skóre. Třebíč totiž po individuální akci Střondaly již ve 3. minutě vedla 1:0, Jestřábi však dokázali rychle vyrovnat díky skvělé souhře Tomáše Divíška se skórujícím Nouzou a o chvíli později přišel zmíněný Krejčího gól.

Ve druhé třetině pak Jestřábi ustáli dlouhé oslabení ve třech proti pěti a těsně před druhou pauzou přidal pojišťující gól Zdráhal. Na startu třetí části navíc Hanáci vstřelili další dvě branky a bylo rozhodnuto.

„Od toho brzkého gólu jsme je přehrávali, což trvalo po celý zápas. Možná nám ten inkasovaný gól paradoxně pomohl,“ všiml si Daniel Krejčí.

Ten bere hostování v Prostějově jako dobrou příležitost zvednout si sebevědomí po nevydařeném startu sezony.

„Ve Varech mi řekli, že mi to teď nejde, tak že si můžu jít do Prostějova vyčistit hlavu. Vím z minulé sezony, že Prostějov je v ofenzivě strašně silný tým a hraje krásný hokej. Takže jsem věděl, že i pro mě to může být dobrý impulz, protože se od začátku sezony trápím,“ poznamenal prostějovský bek.

Krejčího výkon se zamlouval i kouči Jiřímu Vykoukalovi, který momentálně nemá obránců nazbyt.

„Má přehled a dobrou rozehrávku. Dokáže nahrát i vystřelit a navíc dobře čte hru. Těch beků máme málo, navíc se nezranil Ondra Mikliš, takže jsme to uvítali. Uvidíme, jak se bude dařit Varům, může se stát, že tu Daniel nebude ani ten měsíc. Ale doufám, že jeho služby tady ještě využijeme,“ věří Vykoukal.

LHK Jestřábi Prostějov – Horácka Slavia Třebíč 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 12. Nouza (Divíšek), 14. Krejčí (Divíšek, Karpov), 39. J. Zdráhal, 43. Karpov (Krejčiřík, Antoníček), 45. Žálčík (Račuk, Starý), 49. Nouza (Divíšek, Račuk) – 3. Střondala (Süss, Raška), 46. Mlynář (M. Novák, Paták), 56. Furch (Kusko). Rozhodčí: Kašík, Přikryl - Lukš, Coubal. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1490.

Prostějov: Neužil – Bažant, Foltýn, Rašner, Havlík, D. Kolář, J. Zdráhal, Krejčí – Divíšek, Karpov, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Prokeš – Matýs, Krejčiřík, Antoníček. Trenér: Jiří Vykoukal.
Třebíč: Jekel (45. D. Svoboda) – Bilčík, R. Čermák, V. Brož, Furch, Hort, V. Čejka, Nedbal – Süss, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Paták, M. Novák, Havlát – Ferda, Škvrně, Mlynář. Trenér: Martin Sobotka.