Vítězství Hanáků se přesto nerodilo snadno. „Kadaň se po novém roce hodně zlepšila. Uvolnili se, dobře bruslí, dohrávají souboje, hrají organizovaně a trápí každého soupeře,“ všiml si prostějovský trenér Ladislav Lubina.

V první třetině diváci na zimním stadionu v Prostějově branku neviděli, i když šance byly na obou stranách.

„Z naší strany byl celý zápas chyba za chybou. Neplnění pokynů, neplnění úkolů, žádná agresivita, žádné dohrávání. Takže s výkonem nejsem spokojený, i když výsledek je dobrý,“ řekl Lubina.

Gólový brankostroj se roztrhl až ve druhé třetině a byli to domácí, kteří se jako první radovali z důležité branky. Tomáš Divíšek obdržel puk z hole Krejčíka před prázdnou brankou a pro zkušeného matadora již nebylo těžké dostat kotouč na místo určení.

Jenže hosté srovnali hned o dvě minuty později. Jan Müller se drze tlačil do zakončení a nakonec prostějovského brankáře Hufa prostřelil mezi nohy.

Hanáci si vzali vedení zpět v přesilové hře. Mrázek nabil na kruh Tomáši Nouzovi a ten se tak prosadil v šestém zápase v řadě.

Na velmi důležitý rozdíl dvou branek poté zvýšil prostějovský kapitán Marek Račuk, který dvě a půl minuty před vypršením čtyřicáté minuty krásně tečoval Březákovo nahození.

DOHRÁVANÁ VE TŘETÍ TŘETINĚ

Poslední perioda se již víceméně jen dohrávala, protože Kadaň kvůli nedisciplinovanosti hrála vesměs v početní nevýhodě. Domácí toho tak dokonale využili a dalšími třemi brankami, z toho dvěma v přesilových hrách, navýšili svůj náskok v utkání.

Nejprve propálil od modré čáry Štěpánka Jakub Březák, kterého po Divíškově pasu do prázdné klece následoval Petr Chlán. Šestou branku poté přidal devatenáct vteřin před koncem zápasu Dominik Hrníčko.

„Až ve třetí třetině se zápas rozhodl, protože se nám podařilo odskočit na vícebrankový rozdíl,“ konstatoval kouč Jestřábů.

KLÍČOVÝ ZÁPAS

Hanáci tak po dvou prohrách v řadě s Kadaní mohou opět slavit vítězství. Nicméně hned v sobotu je čeká zřejmě zlomové utkání proti Frýdku-Místku, které hodně napoví o tom, který z rivalů postoupí do vyřazovacích bojů v předkole play-off. Utkání startuje na prostějovském ledě v 17 hodin.

„Čeká nás dělící zápas. Podle toho se uvidí, jestli ještě máme nějakou šanci, nebo ne. Věřím, navážeme na naše dobře odehraná poslední dvě utkání s tímto soupeřem a že konečně prolomíme vítězství na naší stranu,“ dodal závěrem prostějovský lodivod.

LHK Jestřábi Prostějov – SK Kadaň 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Divíšek (L. Krejčík, Nouza), 33. Nouza (Mrázek, Divíšek), 38. Račuk (Hrníčko, Březák), 48. Březák (Račuk, Žálčík), 50. Chlán (Hrníčko, Divíšek), 60. Hrníčko (Nouza, Račuk) – 29. J. Müller. Rozhodčí: Dědek, Kostourek – Hanzlík, Kráľ Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0.

Prostějov: Huf (Štůrala) – Březák, Muška, Mrázek, Hrádek, P. Krejčí, Husa, Pěnčík – Pochobradský, Chlán, T. Jandus – Hrníčko, Račuk, Žálčík – L. Krejčík, Divíšek, Nouza – Machač, V. Meidl, M. Novák. Trenér: Ladislav Lubina.

Kadaň: Štěpánek (Galuška) – Trefný, Eliáš, D. Zeman, Procházka, Foltýn, Klodner – Wágner, Kůs, J. Müller – M. Zabloudil, Prymula, Wojnar – Homer, Rindoš, Koblížek – Dubský, Čech. Trenéři: Tomáš Hamara a Petr Klíma.