Do zápasu skočily obě družstva aktivně a šance se objevovaly na obou stranách, ale dlouhou dobu nevedly ke změně skóre. Ve čtrnácté minutě byl vyloučen hráč Havířova Karel Vydra za hákování. V následné přesilovce se k puku dostal domácí bek Pavel Kumstát, ten vystřelil nepříliš podařeně, přesto puk doletěl zá záda havířovského brankáře a Prostějov se ujal vedení 1:0.

Tlak domácích nepovoloval a o minutu později se snažil prosadit Jedlička, ale neúspěšně.

Už to vypadalo, že si Jestřábi odnesou z první třetiny těsný náskok, ale 3 vteřiny před koncem se podařilo Janu Danečekovi vyrovnat na 1:1.

Druhá část začala pro domácí smolně, když již pět minut po jejím začátku hráli minutové dvojnásobné oslabení. To sice přežili, ale v následné hře pěti proti čtyřem se prosadil Robert Najdek. Hosté se ujali vedení 1:2. Druhá třetina se vyznačovala spíše dvou minutovými tresty než krásnými hokejovými šancemi, takže nakonec i přes několik přesilovek na obou stranách nepřinesla žádné další branky.

V třetí části byli aktivnějším mužstvem domácí, nejprve se dostal do šance David Šebek, kterého vychytal gólman Matoušek a vzápětí se prosadil tvrdou ranou od modré čáry obránce Jan Kopitár. Opět bylo vyrovnáno. V posledních deseti minutách utkání se nejvíc zapotil prostějovský brankář Vrba, který zneškodnil několik vyložených šancí Havířova.

Prosadit se gólově se však nedařilo ani jednomu celku, a to ani v početní převaze, kterou nejprve nevyužili hosté a poté domácí. Zápas začínal být stále vyhrocenější. V poslední minutě se ale předvedl svým typickým únikem David Zachar, který k neskutečné radosti všech prostějovských fanoušků stanovil konečné skóre na 3:2.

„Prostějovu jsme k vítězství hodně pomohli. V druhé třetině jsme neproměnili tři šance do prázdné branky a hlavně laxní přístup hráčů, nedobruslování to byla hlavní příčina prohry. Domácí po zásluze vyhráli. Prostějov byl disciplinovanější, skvěle jim zachytal gólman. My jsme si v té poslední třetině už nezasloužili vyhrát," kritizoval hru svých svěřenců trenér Havířova Tomáš Potěšil.

„Musím říct, že Havířov nás herně předčil, vždy byl o krůček lepší. Oni nevyužili šance a nám to v závěru vyšlo. Z naší strany to je o odpovědnosti dozadu, doufám, že kluci nezpychnou a budou hrát stále tak jak v posledních dvou zápasech. Rozchytal se nám i brankář Vrba. Vítězství je pro nás velmi cenné, získali jsme tři body, které s nimi většina mužstev ztratí," líčil trenér domácích Petr Zachar.

Na Jestřáby v týdnu čeká zápas v Novém Jičíně a v sobotu přivítají na svém kluzišti Vsetín

LHK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Zachar, Černý), 45. Kolibár (Handl), 60. Zachar (Černý) – 20. Daneček (Prokop, Vydra), 26. Najdek (Rimmel, Zientek)

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) – Arnošt, Jedlička, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Kolibár – Novosad, Duba, Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Finkes, Dufka. Trenér: Petr Zachar

AZ Havířov: Daneček (Matoušek) – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann – Maruna, Daneček, Najdek, Pechanec, Říčka, Klimša, Potočný, Stránský, Sztefek, Kolařík, Pavlas, Haas. Trenér. Tomáš Potěšil

Autor: Lukáš Horák