Jestřábi do Benátek odcestovali pouze s deseti útočníky. Oproti minulému zápasu s Třebíčí chyběli Tomáš Jandus a Kryštof Ouřada. Nehrál ani obránce Martin Jandus.

Hanáci se brzo v utkání ujali dvoubrankového vedení, což bylo pro další průběh velice podstatné. Nejprve procedil puk za záda Žajdlíka Petr Chlán, kterého o tři minuty později dokonce ve vlastním oslabení následoval po chybě domácí obrany Tomáš Nouza.

„Do utkání jsme dobře vstoupili. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení a nějakým způsobem jsme zápas kontrolovali,“ pochvaloval si prostějovský trenér Ladislav Lubina.

Benátky snížily v 32. minutě, když Ondřej Chrtek využil tlak z končící čtvrté přesilové hry v zápase. A i když již Prostějovští hráli v pěti, nic platné jim to nebylo.

„V tu chvíli nám bylo trochu úzko,“ nezakrýval Lubina.

Hosté si ale poměrně rychle vzali dvoubrankové vedení zpět. Marek Račuk se v dvojnásobné početní výhodě procpal až před brankáře Benátek a jeho pokus dorazil za brankovou čáru důrazný Tomáš Divíšek. Domácí sice reklamovali Račukův průjezd brankovištěm, ovšem hlavní rozhodčí branku bez váhání uznal.

RYCHLÁ ODPOVĚĎ

Domácí ale opět dokázali snížit. Necelých šest minut před koncem zápasu nahodil od modré puk na Štůralu Tomáš Havlín a jeho pokus těsně před prostějovským brankářem šikovně tečoval Petr Wiencek, takže pětatřicetiletý gólman ve službách Hanáků nestačil reagovat.

„Bohužel jsme se nevyvarovali toho, čeho jsme chtěli. Na mysli mám zbytečná vyloučení. Bylo jich zbytečně až moc,“ popisoval nespokojený prostějovský kouč.

Jenže Jestřábi hned devatenáct vteřin poté opět odskočili, což byla pochopitelně pro domácí krutá rána. Račuk si nabruslil do středního pásma, kde dostal přihrávku od Hrádka. Zatáhl kotouč dopředu, přihrál na levou stranu Dominiku Hrníčkovi, který už byl v palebné pozici, ale ten ještě naservíroval puk mezi kruhy Jakubu Husovi, který se nemýlil a vstřelil tak velmi důležitou čtvrtou branku.

„Naštěstí jsme ale opět odskočili na dvoubrankový rozdíl a zápas jsme zvládli,“ těšilo Lubinu.

Pojistku prostějovským třem bodům přidal ještě necelé tři minuty před koncem utkání Jakub Březák, který opět těžil z dobré práce Račuka, Žálčíka a Hrníčka před domácí brankou a odražený kotouč poslal nechytatelně do sítě.

Hanáci tak mohou slavit druhou výhru v řadě a v neúplné tabulce o předkolo play-off drží postupové druhé místo. V dalším utkání přivítají ve středu na svém ledě od 18 hodin Ústí nad Labem.

HC Benátky nad Jizerou - LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 33. Chrtek (R. Duda, Buchtela), 54. Wiencek (Havlín, A. Dlouhý) – 3. Chlán (Pochobradský, M. Novák), 6. Nouza, 37. Divíšek (Račuk, Žálčík), 54. Husa (Hrníčko, Račuk), 57. Březák (Račuk, Hrníčko). Rozhodčí: Pavlovič, Valenta – Sedláček, Šimán. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 350.

Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kolmann, Žůrek, Buchtela, Havlín, Bukač, Kunst, Aubrecht – Jiruš, Pabiška, D. Špaček – R. Duda, Chrtek, Průžek – Wiencek, A. Dlouhý, Šafařovský – Křepelka, Drábek. Trenér: Valdemar Jiruš.

Prostějov: Štůrala – Březák, Hrdinka, Hrádek, Husa, Muška, Mrázek, Chujac – M. Novák, Chlán, Pochobradský – Žálčík, Račuk, Hrníčko – Nouza, Divíšek, L. Krejčík – Knap. Trenér: Ladislav Lubina.