Zápas začal pod rouškou oparu vznášejícího se nad prostějovským ledem. Deštivé počasí a nepříliš dobře klimatizovaná hala zahalily led do mlhy, ale ani to nevadilo Jestřábům k dobrému vstupu do utkání. Domácí byli aktivnějším týmem, ale většina jejich příležitostí skončila na břeclavské obraně nebo je zlikvidoval brankář Šurý. Skóre tedy otevřel až ve dvanácté minutě Frank Kučera, který svou tečí usměrnil Juríkovu dělovku do brány. Lvi mohli ještě do konce třetiny srovnat, ale Bartoš přestřelil Kociánovu svatyni.

„Byli jsme lepší od první třetiny. Bohužel jsme to nepotvrdili góly. Na střely jsme vyhráli snad dvacet jedna ku pěti," zdůraznil asistent prostějovského kouče Petr Zachar.

Zlom zápasu přišel ve druhé třetině. Hosté měli na jejím začátku reálnou šanci na úspěch. Po jejím konci nebylo o vítězi pochyb. Hned po začátku druhé dvacetiminutovky využil přesilovku Michal Černý. O čtyři minuty později zvýšil na 3:0 Venkrbec a za třicet vteřin dokonal dílo zkázy svým únikem hrdina utkání Juraj Jurík. Lvi připomínali spíše zpráskané psy. Jediný Šurý stále bojoval a zlikvidoval dvě vyložené šance Kučery a Juríka. Nedokázal však odpovědět na rychlý přechod Davida Šebka a přesnou střelu Martina Kryla. Domácí vedli 5:0. Do konce druhé části se prosadil z otočky i kapitán Prostějova Lukáš Duba a navýšil manko hostů na šest branek.

„Úvod druhé třetiny nám opravdu vyšel. My jsme se pak dostali do takové herní pohody, že se to jen těžko zastavuje," usmíval se Zachar.

Třetí třetina se hrála jen z nutnosti, tedy alespoň z pohledu Břeclavi. Naopak Prostějov pokračoval ve svém představení. Jestřábi se chtěli odvděčit patnácti stům fanoušků. Šebek v samostatném úniku ztroskotal na Šurém, ale při hře čtyř na čtyři přidal svou druhou trefu Juraj Jurík. Minutu na to zvýšil na 8:0 Viktor Coufal a stadionu se opět zmocnil známý pokřik „deset, deset". Prostějovští hokejisté své fanoušky opět vyslyšeli, přesně řečeno duo Belay Antončík. Sedm minut před koncem se prosadil prvně jmenovaný po Antončíkově přihrávce. V padesáté osmé minutě si pak oba hráči své role vyměnili a uzavřeli skóre na 10:0.

„Stydím se! Opravdu se stydím, za to s čím jsem do Prostějova přijel a co jsme tu ukázali. Je mi obrovská hanba," přiznal po zápase břeclavský trenér Michal Konečný a rovnou dodal na adresu svých hráčů: „Pokud chtějí hrát takový hokej, tak ať s touto hrou raději rovnou skončí. Jediný, kdo za něco stál, byl gólman Šurý, který zlikvidoval další x branek."

Naopak na prostějovské střídačce panovala spokojenost. „ Bylo těžké udržet koncentraci našich hráčů, když jsme vedli 5:0. Pozornost byla už někde jinde. Každý se to snaží usměrnit a působit na kluky. Dneska máme důvod slavit. Dali jsme desítku, je to krásné, ale musíme zůstat na zemi," upozornil Petr Zachar.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Lvi Břeclav 10:0 (1:0, 5:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 13. Kučera (Jurík, Luňák), 21. Černý (Kryl), 26. Venkrbec (Stejskal), 27. Jurík, 33. Kryl (Šebek, Černý), 39. Duba (Jurík), 49. Jurík (Luňák), 51. Coufal (Belay, Antončík), 54. Belay (Antončík), 59. Antončík (Belay, Coufal). Rozhodčí: Kopeček – Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1590.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera – Černý, Šebek, Kryl – Jurík J., Luňák, Coufal – Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek.

HC Břeclav: Šurý – Šidák, Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Höss, Nekoranec, Hrbatý, Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Záborský, Maša, Zháňal, Blaha, Průdek. Trenér: Michal Konečný.

2. hokejová liga, skupina Východ

9. kolo: Frýdek-Místek – Technika Brno 3:2, Opava – Vsetín 3:2 v prodl., Prostějov – Břeclav 10:0, Přerov – Orlová 2:1, Valašské Meziříčí – Poruba 1:3, Nový Jičín – Hodonín 1:5.

Tabulka

Tabulka