„Je spousta věcí, na kterých musíme určitě zapracovat. Turnaj byl ale celkově skvělý, jsme rádi, že jsme byli pozváni a teď už se těšíme na první domácí zápas před našimi fanoušky,“ hodnotil prostějovské trenér Aleš Totter.

Sobotní duel jeho tým začal výborně, herně se Jestřábům v úvodu dařilo, jenže nepřišly góly. Přijít tedy zákonitě musel trest, o který se postarala dvojice exprostějovských hráčů. Obránce Klimíček vyslal do jízdy Šlahaře, který započal své představení.

V další části zápasu byli vidět oba gólmani, se kterými se do sezony počítá spíš na post dvojek. Na straně Poruby se dlouho zdál neprůstřelný Marek Slíž, prostějovskou svatyni hájil dvacetiletý odchovanec pražské Slavie Josef Němeček.

Další branky tak padaly v závěrečném dějství. Nejprve Šlahař využil domácí přesilovku, a když Aleš Totter už v 56. minutě vyzkoušel risk hry bez brankáře, zlínský odchovanec završil svůj hattrick.

Kouzlo Slíže odčaroval při další hře v šesti Tomáš Jáchym, poslední slovo ale měl bývalý tahoun Přerova a další zvučná posila silné Poruby Roman Pšurný. Ten se trefil opět do odkryté klece a dal tak výsledku konečnou podobu – 4:1.

„Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ale bohužel jsme ho nepotvrdili góly a poté jsme se postupně zhoršovali,“ stručně hodnotil Aleš Totter.

Ve čtvrtek 18. srpna odehrají prostějovští hokejisté první domácí přípravný zápas. Od 18 hodin hostí Třebíč.

Trenér prostějovských Jestřábů Aleš Totter
Velké změny u Jestřábů. Skvělé zázemí a výplaty včas, pochvaluje si kouč Totter

Duel řídila žena

Zajímavostí je, že finále porubského turnaje řídila vedle Tomáše Jandy žena. Ilona Novotná si tak po řízení finále ženského turnaje olympijských her v Soči mohla ve své kariéře odškrtnout další milník, kterým je rozhodování mužského utkání.

„Zápas určitě jednoduchý nebyl, ale musím říct, že oba týmy akceptovaly, že jsem rozhodčí a nedělaly rozdíl, jestli jsem ženská, nebo chlap, a chovaly se tak, jak měly,“ řekla Novotná pro web porubského klubu.

Pískání mužského extraligového či prvoligového utkání je dle ní pro ženu nereálné. „Jsem ráda, že jsem dostala šanci zapískat přípravný zápas mužů. Je to odměna za celoroční snahu,“ dodala Ilona Novotná.

HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prostějov 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 17. Šlahař (Klimíček), 52. Šlahař (Urbanec, Pšurný), 56. Šlahař, 59. Pšurný (Mlčák) – 57. Jáchym (Routa). Rozhodčí: Janda, Novotná – Chamrád, Urbánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 262.

Poruba: Slíž – Urbanec, Hlaváč, Lemcke, Klimíček, Sedlák, Mlčák – Pavlík, Šlahař, Pšurný, Šoustal, Střondala, Toman, Christov, Karafiát, Hudeček, Vildumetz, Gřeš, Vachovec, Hrníčko, Vehovský. Trenér: Režnar.

Prostějov: Němeček – Malát, Staněk, Poledna, Pěnčík, Prchal, Benda – Jandus, Jáchym, Jansa, Novák, Vlach, Routa, Machač, Venkrbec, Slanina, Maruna, Hašek, Dudský. Trenér: Totter.