„Takticky dobře zvládnutý zápas, ale jinak jsme to dnes nebyli my. Neměli jsme takovou tu jiskru, hráli jsme málo na kotouči a k vidění bylo spoustu nepřesností," říkal po zápase prostějovský kouč Aleš Totter.

Prostějovští borci vstoupili do utkání aktivněji, což se jim brzy vyplatilo. Už ve třinácté minutě totiž otevřel skóre po Haškově přihrávce David Ostřížek, který svým projektilem nedal Janu Mičánovi v třebíčské brance ani tu nejmenší šanci. Do konce úvodní třetiny si pak oba celky vyměnily po několika šancích, stav 1:0 pro Jestřáby už ale změněn nebyl.

Druhá třetina pak žádný zářez na pažbu nepřinesla. Nejblíže skórování ale byl domácí David Michálek, který svou tutovku využil pouze k orazítkování Pavelkovy pravé tyčky. O chvíli později se pak v další velké šanci ocitl domácí Jiránek, který ale tváří v tvář Mičánovi neuspěl. Strážce třebíčské branky se pak zaskvěl ještě jednou, když vytrčil svou vyrážečku vstříc ráně Aleše Poledny.

Rozhodčí Radek Dubravský.
Od klobásky k desetitisícům. Živit se jen pískáním nejde, ví bývalý ligový sudí

Hanáci tak své vedení navýšili až ve 46. minutě, když Mičán neviděl přes clonící protihráče přesnou střelu Filipa Jansy. Jestřábi se tak dostali do vedení 2:0, se kterým už až do zaznění třetí sirény nedokázal nikdo nic udělat. Prostějov si tak připsal tři body, díky kterým ztrácí stejný počet na druhý Vsetín. Třebíč naopak spadla z druhé pozice na čtvrtou a před pátými Jestřáby ční o pouhé dva body.

„Tři body z dneška jsou velice důležité, protože Třebíč je velmi silný soupeř. Těší nás také samozřejmě 2 zápasy s nulou, což je skvělá vizitka pro celý tým a hlavně pro Jardu Pavelku," dodal Totter na závěr.

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Ostřížek (Hašek, Burian), 46. Jansa (Valenta, Jáchym). Rozhodčí: Rapák, Koziol - Otáhal, Peluha. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 872.

Prostějov: Pavelka – Valenta, Kubeš, Poledna, Benda, Pěnčík, Staněk, Hamšík – Novák, Jáchym, Jiránek – Hašek, Ostřížek, Burian – Jansa, Venkrbec, Slanina – Maruna, Jandus. Trenér: Aleš Totter.

Třebíč: Mičán – Tureček, Bořuta, Hunkes, Forman, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Krliš – Malý, Vodný, Meluzín – Svoboda, Šilhavý, Michalčuk. Trenér: Jaroslav Barvíř.