Na první branku čekali diváci polovinu úvodní třetiny, kdy po skrumáži protlačil puk za záda brankáře David Ostřížek. Závěr dějství přinesl nejprve vyrovnání po ráně pod víko z hokejky Tomka. Prostějov ale dokázal ještě reagovat a vzít si vedení zpět. Půl minuty před první sirénou využil v přečíslení přihrávku Kubeše Hašek a bylo to 2:1.

„Do první třetiny jsme šli hlavně s koncentrací s cílem vstoupit dobře do utkání, protože jsme přijeli trochu později kvůli zacpané Praze, takže se začínalo o půl hodiny později. Důležité bylo, aby na nás domácí nevletěli a nebylo brzo po zápase, což se nám povedlo. Šli jsme do vedení 2:1 po první třetině,“ prozradil trenér Prostějova Martin Janeček.

1. SK Prostějov - FC Zlín B
Debakl Prostějova s třetiligistou sledoval i Balcárek. Kouč Zavadil nechápal

Na začátku druhé periody pomohli domácí Prostějovu dvěma slepenými fauly a Jestřábi hráli početní výhodu pět na tři. Po necelé minutě využil přesilovku ránou z vrcholu kruhu Tomáš Hanousek. A na rozdíl tří branek odskočili hosté také v početní převaze, tentokrát v klasické přesilovce využil střílenou přihrávku Illéše Veselý. Dvojnásobnou početní převahu využili minutu a půl před koncem druhé třetiny také Litoměřice, Sihvonen sestřelil Štipčákovi láhev ze síťky a snížil na 2:4.

V dalším domácím utkání přivítají Jestřábi tým SokolovaV dalším domácím utkání přivítají Jestřábi tým SokolovaZdroj: Deník/VLP Externista

Prostějov definitivně rozhodl o svém vítězství v 52. minutě, když trestné střílení proměnil střelou mezi betony Zdeněk Doležal. Litoměřice se zmohly už jen na snížení. Opět k tomu vedla přesilovka pět na tři, kterou ve druhou branku v zápase proměnil Tomek.

„Po druhé třetině jsme měli dobře rozehraný zápas. Pak samozřejmě na obou stranách nastoupily emoce, bylo to hektické a přišly vyloučení na obou stranách, ale podržel nás neskutečný týmový výkon. Hráči šli krok po kroku za vítězstvím a spoluprací došli k třem bodům. Chceme poděkovat Litoměřicím, že nám vyšly vstříc a mohli jsme začít o půl hodiny později. Už v Praze jsme oficiální cestou přes hokejový svaz žádali o posunutí startu utkání a vážíme si toho, že nám ze strany domácích bylo vyhověno,“ uzavřel Janeček.

Jestřábi tak vyzráli na Litoměřice poprvé v sezoně. Sehráli s nimi už třetí vzájemné utkání a díky třem bodům je přeskočili i v tabulce Chance ligy. Jsou o bod čtvrtí.

HC Stadion Litoměřice - HC Jestřábi Prostějov 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Tomek (Kuťák), 39. Sihvonen (Tomek), 54. Tomek (Kuťák, Korkiakoski) – 11. Ostřížek (J. Veselý, Fronk), 20. Hašek (Kubeš, Pohl), 23. Hanousek (Illéš), 36. J. Veselý (Illéš, Hanousek), 52. Z. Doležal z trestného střílení. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Beneš, Kokrment. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:3. Diváci: 877.

Prostějov: Štipčák – Hanousek, Poledna, Pohl, Drtil, Krejčí, Kubeš, Forman – Z. Doležal, Hašek, Illéš – J. Veselý, Ostřížek, Fronk – Račuk, Pitule, Maruna – Slanina, Venkrbec, Jiránek. Trenér: Janeček.