Tímto duelem navíc prostějovští Jestřábi vítězně zahájili sérii čtyř domácích zápasů v řadě– v následujících dnech budou hrát před domácími diváky ještě, symbolicky, třikrát.

Na ostravského nováčka soutěže se jich do ochozů vměstnalo téměř šestnáct stovek a v první třetině mohli dvakrát zajásat po akcích trojice Stejskal – Duba – Smejkal. Posledně jmenovaný nejprve v 10. minutě využil přesilovku, když se k němu dostala sražená střela kapitána Duby, o minutu a půl později pak dojel puk po Stejskalově akci a podruhé rozvlnil síť branky strážené exprostějovským gólmanem Michalem Gleichem.

Devětadvacetiletý Filip Smejkal si během dvou minut připsal svoji třetí a čtvrtou branku v sezoně, svou střeleckou produktivitu ale po zápase přeceňovat nechtěl. „Novináři vždycky soudí zápasy podle gólů, na což jsem celkem háklivý. Myslím si, že člověk může odehrát skvělý zápas i bez gólů. Ty samozřejmě potěší, ale není to vždycky jenom o nich,“ řekl po vítězném utkání. Právě zisk tří bodů je pro něj daleko podstatnějším. „Potřebujeme teď sbírat body a ne nutně vyhrávat 10:0. Jedině tak se budeme posouvat tabulkou nahoru,“ podotkl.

Hostující Pavlačka ani další bývalý Jestřáb v dresu Toraxu Michal Bartošek své šance v závěru první části neproměnili a do šaten se tak poprvé odcházelo za stavu 2:0 pro Prostějov. „Pořád se potýkáme s tím, že máme špatný pohyb, pomalu bruslíme, nehrajeme aktivně. Jen čekáme a děláme chyby. Pak dostáváme zbytečné góly po dorážkách,“ vyjmenoval trefně zásadní problémy svého týmu trenér Poruby Pavel Hinner.

Ve druhé části hry začali domácí poněkud vlažněji, ale soupeř se k tlaku neměl a tak opět uděřili Jestřábi. Stalo se tak z první vážnější šance v druhé třetině, když Martin Stejskal zužitkoval parádní přihrávku Osiny.

Prostějov třetí branka uklidnila a výběr Petra Zachara bez větších komplikací udržoval vysoký náskok. Poruba se k většímu tlaku vzedmula až v závěru utkání, brankář Sedlář ale své první čisté konto v sezoně udržel. „Po domluvě v kabině hráči začali bruslit. Myslím si, že třetí třetina už byla vyrovnaná. Musím ji hodnotit jako dobrou a když budeme takhle hrát dál, výsledky se dostaví,“ řekl k třetí periodě hostující kouč Hinner, zároveň generální manažer klubu, který v minulém týdnu na lavičce nástupce ostravské Sarezy vystřídal Jana Vavrečku.

Torax prohrál páté utkání v řadě a s jedinou výhrou ho dělí od posledního místa jen lepší skóre než má Nový Jičín. Tomu však byly kontumačně odečteno šest bodů, jinak by Poruba tabulku uzavírala. „Kdyby kluci dali aspoň jeden gól, tak by se snad ta deka trošičku zvedla. Chybí nám kousek toho štěstíčka,“ litoval Hinner.

Jeho protějšek Petr Zachar mohl být spokojený s výhrou i s faktem, že prostějovský tým poprvé v sezoně neinkasoval. „Nejpozitivnější je, že jsme byli po celý zápas lepší. Soupeř neměl až na závěr utkání větší šance. I proto jsme dnes vyhráli zaslouženě. Že to bylo navíc s nulou je spíše vzpruhou pro Dalibora Sedláře,“ ocenil výkon brankářské jedničky Jestřábů, která v utkání pokryla všech pětadvacet střel Poruby.

LHK Jestřábi Prostějov – HC RT Torax Poruba 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Smejkal (Duba, Stejskal), 12. Smejkal (Stejskal, Duba), 27. Stejskal (Osina, Duba). Rozhodčí: Mech – Held, Trunečka. Vyloučení: 5:4, navíc Siedler (POR) 10 min OT za vražení. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36 – 25. Diváků: 1596.

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář – Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Peštuka, Halouska, Tomiga, Paška – Stejskal, Duba, Ševčík – Šebek P., Žajgla, Čuřík – Smejkal, Černý, Šebek D., – Stráněl, Jedlička, Zachar. Trenér: Petr Zachar.

HC RT Torax Poruba: Gleich – Wolf, Mládenka, Šindelář, Piskura, Mintěl, Khayretdinov, Hruzík – Zuber, Badžo, Chaloupka – Pavlačka, Galgonek, Seidler – Vajda, Krayzel, Bartošek – Ďurica, Prokop, Chetyrkin. Trenér: Pavel Hinner.