„První trénink byl takový jednodušší, chtěli jsme, aby se hráči dostali do tempa. Hodně jsme bruslili, bylo tam i dost přihrávek. Musím říct, že toto zapracování chviličku trvalo, protože led byl poprvé využívaný, takže jeho kvalita nebyla nejlepší," rozpovídal se o prvním setkání Jestřábů na ledě trenér Kamil Přecechtěl.

Podobné pocity měla i nová jestřábí posila Lubomír Korhoň.

„První trénink byl docela dobrý. Venku bylo asi třicet stupňů, takže led nebyl úplně ideální. Samozřejmě ještě než si všechno sedne, tak to chvíli trvá, musím si na pár věcí ještě zvyknout, například ta obratnost ve výstroji bude určitě lepší. Ale to je každý rok stejné. Až budu hodnotit tréninky po čtrnácti dnech, tak už to bude vše tak, jak má být," vyprávěl s úsměvem sedmatřicetiletý útočník.

Jestřábi budou nyní trénovat každý den. Tréninky však budou probíhat v podobném duchu jako ten první, protože si musí hokejisté zvyknout, a to i na zdánlivé maličkosti. „Kromě ledu si musí také hráči zvyknout i na brusle, už mají dokonce i nějaké otlačeniny a puchýře, to je poměrně dost nepříjemná věc, která se poté táhne celkem dlouhou dobu, proto ty tréninky na začátku bývají takové jednodušší," řekl Kamil Přecechtěl.

Jestřábi si musí zvykat ale velice rychle, již ve čtvrtek je totiž čeká přípravný zápas s GKS Tychy. „Je to první zápas, takže se chci v prvé řadě orientovat v tom, co mám očekávat hlavně od nově příchozích hráčů, a to hlavně těch mladých. Zápas nám už trochu napoví, co od týmu můžeme očekávat," informoval kouč Jestřábů.

Kamila Přecechtěla může těšit, že má před prvními zápasy k dispozici kompletní kádr. „Na tréninku jsme byli kompletní a ještě s námi trénovali i další nadějní hráči, kteří se připravují na své angažmá v jiných klubech," dodal prostějovský lodivod.