Hned první třetina se prostějovským hokejistům příliš nevyvedla. Zkraje utkání byli sice aktivnější, ale gól z toho nevytěžili.

Naopak skóre otevřeli domácí, když se ve třinácté minutě vydal do útoku Mikšovský společně s Martinem Kubem. Druhý jmenovaný prostřelil Kociána.

Za necelou minutu se Vsetín radoval podruhé. Oldřich Heža nahodil kotouč na prostějovskou bránu a ten Kociánovi překvapivě propadl.

Jestřábům však pomohla jejich nejsilnější zbraň přesilovka. Matouš Venkrbec po spolupráci s Dubou snížil na 2:1.

Ani ve druhé části se Jestřábům příliš nevedlo. Minutu po jejím zahájení opět inkasovali. Tentokrát se prosadil sám Adam Mikšovský, který využil prostějovského zaváhání před Hromadovou brankou. Svěřenci Josefa Málka zůstali zaskočení a jen stěží se vraceli zpět do hry. Když už se dostali do šance, tak ji zneškodnil Hromada.

Ve třetí dvacetiminutovce se Prostějov pustil do stíhacího závodu, ale prosadit se jim nedařilo. Rozhodčí se pak rozhodl pro přísné vylučování, a také proto se posledních deset minut nehrálo v plném počtu. Toho nejprve využili Jestřábi, když díky Antončíkovi snížili na 3:2, ale vzápětí svou přesilovku zužitkovali i domácí. Martin Ambruz upravil na konečných 4:2.

„Byl to z naší strany špatný zápas. Po sobotním utkání je to až nepochopitelné. Na ledě jsme se úplně ztratili. Vsetín byl na nás připravený, a my jsme zbytečně chybovali. Musíme se zaměřit na takové výkyvy mezi utkáními," řekl trenér LHK Josef Málek.

Kromě tří ztracených bodů přišel Prostějov ještě o Nedbálka, který si zranil rameno. Lukáš Duba nedohrál kvůli koleni a zranil se i Lukáš Luňák.

„Luňák má zřejmě slabý otřes mozku. Duba má natažené podkolenní šlachy a Nedbálkovi se vykloubilo rameno. Jak na tom opravdu jsou budeme vědět až později," posteskl si Málek.

VHK VSETÍN LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Kubo (Mikšovský, Ševčík), 14. Heža (Hruška), 22. Mikšovský (Kubo), 59. Ambruz (Vaněk) 18. Venkrbec (Duba, Stejskal), 55. Antončík (Belay, Kořínek). Rozhodčí: Obadal Blaha, Wesley. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík J., Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal. Trenér: Josef Málek. (hor)