Tentokráte ale byli Jestřábi bodům nejblíže.

Přestože opět brzy prohrávali, dokázali skóre ještě v první třetině otočit a po následovném přetahování ve vedení se za stavu 3:3 schylovalo k prodloužení.

Jedenáct sekund před koncem však Polok rozhodl o transportu všech tří bodů do Slezska.

HK Jestřábi Prostějov – HC Slezan Opava 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Branky: 13. Hlouch (Novák, Holuša), 16. Holuša (Novák, Kučírek), 39. Piluša (Šafařík) – 6. Plachký, 17. Měkýš (Schreier), 32. Kocián (Polok), 60. Polok (Kocián).
Vyloučení 7:10, využití 1:2
Jestřábi: Vrba – Šafařík, Plzák, Doseděl, Falter, Kučírek, Buček, Jedlička, Bauer – Hlouch, Holuša Novák, Duba, Stejskal, Novosad, Kavulič, Rak, Berčák, Piluša, Křesťan
Opava: Iláš – Měkýš, Plachký, Tichý, Hartmann, Kukol, Schreier, Kříž, Měch, Glabazňa, Polok, Tůma, Kocián, Weiss, Wolf, Černý, Chalupa, Tošenovjan, Kovalovský

Někteří hráči se budou divit

„Přijdou rázné kroky a někteří hráči se budou divit. Mluvil jsem s majitelem a přijdou tvrdé postihy. S některými se bohužel budu muset rozloučit,“ předpověděl Flašar.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí a v prvních minutách několikrát nebezpečně vyzkoušeli soupeřova brankáře. Novosadovu střelu ze druhé minuty vyrazil Iláš levým betonem, o chvíli později si stejným způsobem poradil i s tečí Raka. V polovině páté minuty vystřelil od modré Plzák, Iláš byl ale opět připraven.

Po následné strkanici se pokračovalo ve čtyřech na obou stranách. O necelou půlminutu později poslal rozhodčí domácí do tří a Slezané nabídnutou výhodou nepohrdli. Plachký si nabruslil od levého kruhu a střelou nad lapačku poslal hosty do vedení. Jestřábi tak opět inkasovali hned v úvodní desetiminutovce.

Jestřábi i nadále útočili, několikrát přečíslili soupeře a ve třinácté minutě se konečně dočkali. Novák přihrál zpoza branky zcela volnému Hlouchovi, který udělal kličku gólmanovi a zasunul do odkryté branky.

Na přelomu třinácté a čtrnácté minuty si šli na trestnou lavici sednout dva hostující hráči a Jestřábi se poprvé v sezoně dostali do vedení. Ve dvojnásobné přesilovce střílel od modré Kučírek, Iláš vyrazil puk pouze před sebe a neosazený Holuša mířil přesně – 2:1.

Po dvaceti minutách to bylo nerozhodně

To však v první dvacetiminutovce nebylo všechno. V čase 16:31 vyloučil rozhodčí za držení Doseděla a hned po vhazování se od modré čáry trefil Měkýš. První třetina tak skončila nerozhodně 2:2.

Ve druhé dvacetiminutovce šancí i branek ubylo. Hosté nejprve pouze zahrozili, když v přesilovce zazvonila za Vrbou tyč, ve dvaatřicáté minutě se však nemýlili. Do úniku se dostali Polok s Kociánem a výsledkem byla trefa do prázdné klece.

Již předtím skončilo utkání předčasně pro opavského Tomáše Měcha, který si po nezaviněném střetu poranil ruku a zbytek zápasu sledoval s ovázanou rukou pouze ze střídačky. „Při souboji u mantinelu si vyhodil rameno,“ doplnil hostující trenér Vladislav Kincl.

O tom, že i po čtyřiceti minutách bude výsledek nerozhodný, rozhodl necelé dvě minuty před pauzou pokusem mezi betony Michal Holuša.

V úvodu třetí třetině to chvílemi vypadalo, že nejvytíženějším mužem na ledě bude domácí lékař. Tvrdou hru hostí pocítili na vlastní kůži Holuša, Novák i Novosad. Ani jeden faul však rozhodčí nepotrestal vyloučením. Na konci devětačtyřicáté minuty naopak vyloučil domácího Lukáše Dubu a Vrba musel předvést několik zásahů.

Brankoví sudí tam snad spí

„Co mám říci k výkonu rozhodčího? Rozhodčí pískal dobře pouze v utkání s Hodonínem. I brankoví rozhodčí tam snad spí. Kdybychom hráli někde jinde, tak se už svítí červeně. Na rozhodčí to ale svádět nemůžeme,“ vyjádřil se k výkonu sudích Flašar.

Když už se schylovalo k prodloužení a zdálo se, že poslední minuta se pouze dohrává, dostal se k puku hostující Polok a z domácího pohledu bylo vymalováno. Nic už Jestřábům nepomohla ani sedmivteřinová přesilovka a oddechový čas. Přestože vyhráli vhazování v útočném pásmu a vystřelili od modré, puk letěl mimo a Opavané se mohli začít radovat.

„Opět jsme dojeli na to, že nedáváme góly. Kluci potřebují vyhrát jeden zápas, aby se chytli. Měli jsme hodně šancí a prohráli jsme po našich hrubých chybách. Myslím si, že výkon gólmana byl katastrofální. Kdybychom proměnili aspoň polovičku šancí, nebylo by co řešit. Bohužel jsme si to prohráli a budeme muset dělat opatření, než odjedeme v sobotu do Jičína. Z obrany mohu pozvednout snad Kučírka, který si své odehraje. Útok nám táhne lajna Novák, Hlouch, Holuša, a to je strašně málo. Čekal jsem, že budou tři vyrovnané lajny,“ zhodnotil duel klidným hlasem Flašar.

Naopak opavský trenér Vladislav Kincl mohl být spokojen.

„Naše mužstvo hrálo disciplinovaně, hráči konečně dodržují stanovenou taktiku. Soupeř nebyl v žádném případě lehký. Hlavně že jsme ustáli oslabení, podržel nás i brankář. Mančaftu mohu poděkovat za cenné tři body s kvalitním soupeřem.“

Jiří Možný