„Pro mě to byl speciální zápas, protože jsem hokejově vyrostl v Havlíčkově Brodě. Jsem strašně rád, že jsme toto důležité utkání vyhráli," pochvaloval si nový trenér domácích Zdeněk Čech.

Výhra domácího týmu se nerodila úplně jednoduše. Prvních sedm minut zápasu nepřineslo vážnější šance, ale Havlíčkův Brod byl rozhodně nebezpečnějším celkem. O to větší překvapení byla úvodní branka Jestřábů. Robin Malý během přesilovky vypálil od modré a prostřelil vše, co měl v cestě, včetně gólmana Nováka. Prostějovskému bekovi dokonce chvíli trvalo, než si uvědomil, že vstřelil branku. Hosté však bojovali dál a nechali vyniknout hanáckého gólmana. Juraj Šimboch, zvláště ke konci třetiny, přímo čaroval. Ve své svatyni skákal jako tygr a polapal všechny střely.

Prostějovský muž s maskou zářil i na začátku druhé dvacetiminutovky. Ztroskotali na něm Minařík i Milfait. Padělkovu střelu pak betonem vytlačil do konstrukce své branky. Ale ani Šimboch nebyl všemocný a po Nikově vyloučení musel kapitulovat. Havlíčkobrodští předvedli během přesilovky krásnou kombinaci, kterou zakončil Rousek brankou na 1:1.

Ve třicáté minutě pak přišel zlomový okamžik zápasu. Prostějovští zjistili, že si Novák není příliš jistý u střel zdálky. Z hranice pravého kruhu tak vypálil Indra a poslal Jestřáby znovu do vedení. O minutu později zvýšil na 3:1 Franek, tentokrát střelou zleva.

„Druhý gól byl strašně důležitý. Ten rychlý třetí pak soupeře vyvedl z míry. Přitom na konci první třetiny a na začátku té druhé byl Havlíčkův Brod živější. Vyrovnáním jim narostla křídla. Hodně nám pomohl gólman," pochválil kouč Čech Šimbocha.

Náskok dvou gólů však neznamenal klid pro prostějovské hokejisty. Jestřábi dobře věděli, že pokud chtějí v klíčovém duelu uspět, tak musejí porazit Havlíčkův Brod. Hanáci si tak přenesli do třetí třetiny svou bojovnost a bili se doslova o každý puk. Ve čtyřicáté páté minutě uklidnil domácí tým Meidl, který doklepl za Nováka přihrávku od Nika. O minutu později se dostal do vyložené šance René Kajaba, ale netrefil odkrytou klec. Puk se však dostal k Venkrbcovi a ten nekompromisně navýšil na 5:1. V té chvíli sáhl trenér hostů Martin Kubát po střídání brankářů. Duel dochytal Filip Barus. Diváci však další branku neviděli. Prostějov se tak odlepil od prvoligového dna.

„Zápasů je před námi ještě hodně, ale tato výhra je prvním krokem k získání náskoku nad posledním týmem. Řekl bych, že je to strašně důležité vítězství," zdůraznil kouč Čech.

„Prostějov chtěl zvítězit víc než my. Hrál zodpovědněji a efektivněji. My jsme měli nějaké šance, ale neproměnili jsme je. Musíme se vrátit na zem. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Jednoznačně vyhrálo mužstvo, které víc chtělo a víc tomu dalo," posteskl si trenér Havlíčkova Brodu Martin Kubát.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Malý (Husák), 30. Indra (Luňák, Venkrbec), 31. Franek (Malý), 45. Meidl (Niko), 46. Venkrbec (Kajaba) – 27. Melka (Tomek, Parýzek) . Rozhodčí: Mrkva, Šutara – Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1320.

Prostějov: Šimboch – Kužel, Niko, Husák, Hawlík, Hertl, Malý, Kolibár – Luňák, Venkrbec, Kajaba – Indra, Krejčík, Meidl – Moučka, Duba, Franek – Coufal, Sršeň. Trenér: Zdeněk Čech.

Havlíčkův Brod: Novák (46. Barus) – Sklenička, Pavlíček, Sedlák, Parýzek, Jelínek, Janáček, Semrád – Babka, Padělek, Seman, Rousek, Melka, Tomek, Minárik, Sedláček, Milfait, Kozlík, Boček, Chlubna.Trenér: Martin Kubát.

Tabulka

Tabulka