„Jsem zklamaný. Měli jsme za sebou dobré zápasy. Ale když se vyhrává, je třeba být pokorný. Držet si svůj level. Nemyslet si, že najednou můžu hrát za národní mužstvo,“ bědoval Vykoukal.

A mířil hlavně do zadních řad.

„Stalo se to hlavně našim obráncům, všichni si mysleli, že můžou být v národním mužstvu. A to prostě nemůžou. Jejich hra byla tristní,“ nešetřil kritikou dvojnásobný mistr světa.

„Musí si držet nějaký svůj level, a to je momentálně první liga, a snažit se posouvat dál. Pokora nám prostě chyběla,“ dodal.

Jihlavští, posilněni sobotní výhrou ze Sokolova, šli do vedení už v šesté minutě zásluhou Čachotského. Sedmatřicetiletá ikona Dukly se pak prosadila podruhé 40 vteřin po startu druhého dějství. Jestřábi zásluhou Bergra kvapně doskočili opět na rozdíl jedné trefy.

ZLOMOVÉ OKAMŽIKY? START DRUHÉ TŘETINY

„Když jsme dali na 1:2, říkal jsem si, že by to mohlo být fajn. Být na dostřel jednoho gólu bylo super. Jenže pak vlezeme na led a necháme si dát prakticky totožný gól s těmi předchozími“ štvalo Vykoukala. Na Bergrův gól totiž po necelé minutě a půl zareagoval Davídek, a domácí tak znovu vedli o dvě branky.

„Na poradě si říkáme, že nás Jihlava v přípravě vycvičila v předbrankovém prostoru a my si zase necháme dát tři stupidní góly z brankoviště. Vraceli jsme si kotouče zpátky dozadu, z toho pramenilo, že jsme se nedostávali do nějakého přečíslení,“ hodnotil Vykoukal.

David Dvořáček
Dvořáček: Těší mě hrát za Prostějov. Záleží ale na Spartě

Dvougólový náskok Jihlava držela a drama nedopustila.

„Potom jsme to tahali na tři lajny, ale bylo tam hodně zbytečných oslabení. Už pak nezbyla síla na to s tím něco udělat,“ konstatoval.

Dukla v závěru přidala ještě branku jistoty, trefou Jiránka 66 vteřin před třetí sirénou uzavřela na konečných 4:1. „Jak už jsem ale zmínil, je důležité mít správný level toho nastavení a nemyslet si, že máme něco navíc,“ uzavřel Vykoukal.

Vrátit se na správný level a vítěznou vlnu mohou Jestřábi v sobotu doma. Čeká je ale ten nejtěžší oříšek – první České Budějovice, s nimiž přijede i bývalý prostějovský kapitán Matouš Venkrbec.

HC Dukla Jihlava – LHK Jestřábi Prostějov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Čachotský (Pekr), 21. Čachotský (Skořepa, Staněk), 25. Davídek (Fronk, Lichanec), 59. Jiránek (Fronk, Poletín) – 24. Berger (Račuk, Mrázek). Rozhodčí: Čech, Ondráček – Bohuněk, Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 1 360.

Jihlava: Brož – Mareš, Staněk, Půža, J. Holý, D. Kolář, Piegl, Vála – Čachotský, Skořepa, Pekr – Anděl, Poletín, Machala – Harkabus, A. Zeman, Jiránek – Fronk, Davídek, Lichanec. Trenér: Petr Vlk.

Prostějov: D. Dvořák – M. Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, Brančík – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – T. Jandus, Chlán, Berger – Krejčiřík, M. Novák, L. Luňák. Trenér: Jiří Vykoukal.