„Vypadalo to na tři body, ale bohužel při tom, jak se nám momentálně daří, nejsme schopni udržet ani jednogólové vedení šest minut," zlobil se kouč Hanáků Kamil Přecechtěl.

Pondělní zápas začal pietní minutou ticha za oběti pařížských teroristických útoků. Úvodní třetina zápasu přinesla svižný a tvrdý hokej. První minuty patřily domácím hráčům, kteří se okamžitě nastěhovali do ústeckého obranného pásma, ale nikdo z Jestřábů se nedokázal prosadit.

Ve čtrnácté minutě se z gólu paradoxně radovali Ústečtí. Tůma projel za bránou a přihrál volnému Klozovi. Ten pak z mezikruží mířil přesně. Vzápětí pak pálil na Horčičku Tenkrát, ale prostějovský gólman byl připraven.

„Podle mě jsme v první třetině dostali branku z jediné šance, kterou Ústí mělo. Zatímco my jsme takové možnosti měli tři, čtyři a nevyužili jsme je," krčil rameny Přecechtěl.

Po dvou minutách hry ve druhé třetině Jestřábi srovnali. Martin Novák zpracoval Šlahařovu přihrávku a krásným bekhendem překonal Soukupa. Vzápětí pak přidal i druhou trefu. Tentokrát Venkrbec přihrál z mezikruží Novákovi a Prostějov rázem vedl 2:1. Radost domácím dlouho nevydržela. Roubík totiž ve dvacáté čtvrté minutě nadvakrát srovnal na 2:2.

Mojžíš zahájil třetí třetinu tvrdou střelou od modré. Soukup byl však připravený. Také Novák se snažil o třetí trefu, ale přes Soukupa se mu nedařilo. Ve čtyřicáté osmé minutě pak v tutové šanci selhal Dragoun.

Prostějov opět pálil šanci za šancí. Na druhé straně pak zahrozil Dalecký. Diváci se gólu dočkali až devět minut před koncem třetí třetiny. Krejčík si sjel do levého kruhu a prostřelil vše před sebou. Domácí si však svůj náskok neohlídali. David Merta s pomocí teče překonal Horčičku a o drama bylo postaráno.

„Ve třetí třetině měl Prostějov šance a z jedné z nich jsme inkasovali. Do konce už mnoho nezbývalo, ale naštěstí jsme opět srovnali. Poté jsme ještě nevyužili dvě vyložené šance a nakonec rozhodly penalty," dodal ústecý trenér Tomáš Mareš s tím, že už měl nachystanou šestici na případnou hru bez brankáře.

Prodloužení ovlivnilo vyloučení domácího Iléše. Jestřábi tak museli dvě minuty hrát jen ve třech, ale zvládli to a dokonce několikrát ohrozili Soukupovu bránu. Závěr prodloužení patřil také Hanákům, ale Protivného dělovka se do brány nedostala. Na řadu přišly nájezdy.

Dalecký proměnil hned ten první. Naopak Marku Drtinovi se nepodařilo srovnat. Ve druhé sérii se prosadil Andres i Dragoun. Před třetí a rozhodující poslal Kamil Přecechtěl do brány Jakuba Neužila a ten na Melku vyzrál. Vše záleželo na Novákovi a jeho střele. Ta se ale za brankovou čáru nedostala a dva body připadly hostům.

„Nejsme prostě schopni využít příležitosti, které si vytvoříme," uzavřel svůj komentář Kamil Přecechtěl.

Hned ve středu pak Jestřáby čeká malé krajské derby s posledními šumperskými Draky.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Novák (Šlahař), 23. Novák (Venkrbec, Šlahař), 51. Krejčík (Volek, Mojžíš) – 14. Kloz (Tůma, Holomek), 24. Roubík (Holomek), 59. Merta (Vágner, Tenkrát), rozh. náj. Andres.. Rozhodčí: V. Fiala – Barteček, Konvička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1492.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Sova, Husák, Protivný, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Špaček, Rudl – Iléš, Dragoun, Luňák – Volek, Moskal, Krejčík – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek, Staněk. Trenér: K. Přecechtěl.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Soukup – Smetana, Vágner, Bernard, Pohl, Brož, Sobotka, Holomek – Tůma, Roubík, Kloz – Tenkrát, Andres, Rys – Dalecký, Kuchler, Merta – Křivohlávek, Melka, Gengel. Trenér: T. Mareš.