Vyhrocený, vypjatý duel měl nakonec ještě dohru v zákulisí, kde došlo na výměnu názorů mezi vedením prostějovského klubu a Kladnem. Své si vyslechli také rozhodčí.

„Dovolím si říct, že Kladnu bylo tentokrát pomoženo třetím vlivem. Bohužel se nám to stalo už podruhé, úplně stejné to bylo se Šumperkem. Přitom jsme byli lepším týmem," zlobil se po zápase asistent Prostějovského trenéra Jiří Vykoukal.

„Zápas to byl dobrý, ale mrzí mě ta dohra. Kdy nám tady začal jeden z domácích funkcionářů nadávat. To mi hlava nebere. Chápu, že byli naštvaní, ale toto k hokeji nepatří," krčil rameny kladenský lodivod Jindřich Lidický.

První třetina vypjatého zápasu přinesla divákům tři branky a z toho dvě vstřelili Hanáci. Diváci se první trefy dočkali až po dvanácti minutách hry. Jakub Šlahař vybojoval kotouč u pravého mantinelu a pustil se před Mensatorovu bránu, kde nedal kladenské legendě šanci. O dvě minuty později se prosadili i hosté. David Stach sebral domácím puk ve středním pásmu a pustil se do úniku. V tváři tvář Horčičkovi zamíchal pukem a poslal jej s pomocí konstrukce za gólmana. O další dvě minuty později mohli fandové vidět druhý gól Prostějova. Lukáš Luňák vydřel kotouč u mantinelu a rychle se vrhl do útočného pásma, kde těsně před brankářem nahrál Cetkovskému, a vedení Jestřábů bylo na světě.

„Prvních pět minut mělo Kladno navrch a sevřelo nás. Potom jsme se, ale zvedli a po celou první třetinu jsme měli navrch," popsal první třetinu Jiří Vykoukal.

Druhá dvacetiminutovka byla ve znamení obrovského tlaku Jestřábů a nespočtu jejich šancí. Jediný gól, který padl, však lovil Luboš Horčička ze své svatyně. V sedmatřicáté minutě se vydal na výlet Jakub Strnad a nenápadnou střelou Horčičku překonal. Do té doby však hráli prim domácí. Blízko gólu byl nejprve Zadražil, ale gólman Mensator byl připraven. Na kladenském brankáři ztroskotali také Krejčík, Mojžíš a Čuřík. Jakub Čuřík zahodil hned dvě tutovky. Diváky pak zvedl ze sedadel rozhodčí, když nepotrestal Kladno, za téměř půlminutovou hru v šesti.

Třetí část zahájili domácí oslabením. Kladno se hned pokusilo o branku, puk sjel Horčičkovy z betonů a už mířil za brankovou čáru, ale Protivný dokázal kotouč odpálit. Ve čtyřicáté třetí minutě však už na dorážku Horčička nestačil. Na 3:2 pro Kladno dal Vítězslav Bílek. V padesáté minutě po přečkaném oslabení přišla typická Drtinova dělovka a s ní srovnání na 3:3. O dvě minuty později oslabil svým faulem Prostějov Šlahař. Novák se však i přes hru ve čtyřech probojoval před Mensatora a vykoledoval si Nashův faul. Vzápětí se na trestnou lavici vydal za sekání i Matouš Venkrbec. Rozhodující gól však nepadl.

Rozhodnout tak muselo zase prodloužení. Dvě minuty před jeho koncem poslal sudí Koziol na trestnou lavici prostějovského Jiřího Cetkovského. Kladno Jestřáby uzamklo v jejich obranné třetině a David Stach nakonec překonal i Luboše Horčičku.

„Zápas jsme odmakali. V závěru byli velké emoce, které přinesly i fauly. Je to škoda. Duel měl jinak skvělou atmosféru a Kladno je po právu nejlepším týmem soutěže," přiznal Jiří Vykoukal.

„Bylo to vyrovnané utkání. Domácí byli velmi dobří, především v pohybu, což nám dělalo velké problémy. Byl to velmi těžký zápas, který rozhodl až závěr. Ty fauly tam podle mě byly. Přesilovku se nám nakonec podařilo využít," uzavřel své hodnocení Jindřich Lidický.

LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 3:4p (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Šlahař (Augustin), 16. Cetkovský (Luňák, Venkrbec), 50. Drtina (Moskal) – 14. Stach (Kindl), 37. Strnad (Repe, Mensator), 43. Bílek (Růžička, Pitule), 65. Stach (Rudovský). Rozhodčí: Koziol – Hanzlík, Jiří Novák. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1785.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Vokurka, Kaluža, Mojžíš, Husák, Protivný – Luňák, Cetkovský, Venkrbec, Novák, Moskal, Čuřík, Šlahař, Augustin, Volek, Zadražil, Illéš, Krejčík. Trenér: Kamil Přecechtěl.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Gutwald, Růžička, Zajíc, Ptáček, Kehar – Machač, Skuhravý, Rudovský, Kindl, Stach, Bílek, Dvořáček, Pitule, Redlich, Šilhavý, Miura, Strnad. Trenér: Jindřich Lidický.