V nájezdech se dokázal prosadit jen karvinský Marek Ivan. Domácí si odnášejí jen bod.

Zápas začal velmi aktivním a rychlým hokejem z obou stran. Rozhodně se bylo na co dívat. Útoky se v rychlém sledu střídaly a snažily se vytvořit si nějakou šanci.

Takto útočná hra vyhovovala spíše domácím. Ti se také jako první radovali. Ve čtrnácté minutě, kdy udělali před karvinskou brankou hotové peklo.

Do něj se zapojili především Duba, Novosad, Jedlička a Korhoň. Novosadovu střelu Iláč stačil ještě vyhodit. Puk se odrazil
k Jedličkovi a ten střílel od modré. Kotouč proletěl skrumáží těl a odrazil se od Lubomíra Korhoně do branky. Jestřábi vedli 1:0. A nápor Prostějova pokračoval. Černý poslal do samostatného úniku Šebka, ale tomu blafák nevyšel. Před koncem třetiny vystrašil domácí publikum Mikšan, ale i Vrba se blýskl dobrým zákrokem.

Druhá třetina by se dala popsat jako nekonečný souboj mezi Jestřáby a Iláčem a nutno říci, že karvinský gólman
z něj vyšel jako absolutní vítěz. Hned z počátku třetiny zamotali hlavy hostujícím obráncům Šebek, Kumstát a Černý, ale nedokázali zakončit. Iláš zlikvidoval i Jedličkovu šanci. Prostějov ale tlačil dál. V třicáté sedmé minutě obstřelovali Iláše Handl, Novák a Ševčík, ale opět marně. A tak po čtyřiceti minutách hry vedli domácí stále jen 1:0.

Třetí část začala studenou sprchou pro Jestřáby. Baník využil zmatku v obraně během buly. Lubomír Rosůlek se nemýlil. Gól jako z čistého nebe hosty probudil. Souboj přestal být až tak jednostranný. Karvinští začali vystrkovat růžky. Hrálo se nahoru dolů. V poslední desetiminutovce bylo již jasné, že kdo dá gól, vyhraje, a tak se oba celky snažily. Především v karvinské bráně se děly zázraky. Iláš svou klec zaklel, takže co sám nechytil, to Jestřábi střelili vedle. Po šedesáti minutách svítilo skóre 1:1.

Prodloužení patřilo většinou domácím, ale i přes útočné a střelecké snahy se nedokázali prosadit. Na řadu přišly samostatné nájezdy. První jel hostující Saliji, ale Vrba s jistotou chytl. Za domácí se nejprve rozjel Duba, ale neprosadil se. Zlomový byl druhý nájezd Karviné. Marek Ivan zavěsil pod břevno. Korhoň ani David Zachar své šance neproměnili, a tak se z výhry radovali hosté.

„Myslím si, že to byl pěkný zápas, gólmani dobře chytali, bylo hodně šancí a celkově celému zápasu remíza slušela. Nájezdy, to už je jen loterie. To co jsme předváděli v předešlých zápasechbyla strašná hrůza, střelecky nám to nešlo a dnešní zápas už konečně
k něčemu byl," radoval se trenér Karviné Aleš Flašar.

„Zápas se mi těžko hodnotí, protože jsme určitě měli na to, abychom dnes vyhráli. Utvořili jsme si hodně šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Bohužel znovu přišla neskutečná chyba, kdy se obránci nestačili domluvit a soupeř využil hned střelu z buly. Je to škoda, protože jsme jinak převedli dobrou hru," smutně okomentoval průběh zápasu trenér Petr Zachar.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – SK BANÍK KARVINÁ 1:2 SN (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 14.Korhoň (Novosad, Jedlička) – 42.Rosůlek (Samiec), rozhodující nájezd Ivan . Počet diváků: 949

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kolibár, Jedlička, Kumstát, Dufka, Tomiga, Finkes – Korhoň, Handl, Novosad, Duba, Černý, Šebek, Zachar, Kryl, Ševčík, Berčák, Novák, Stráněl. Trenér: Petr Zachar.

SK Karviná: Iláš – Nystedt, Zajac, Krajíček, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Zuber, Ivan, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Javín, Vnenk, Luka, Kotásek, Sznapka, Contratto, Miczek, Saliji. Trenér: Aleš Flašar.