Jestřábi tak napravili dojem z pondělního utkání, ve kterém doma nečekaně podlehli poslednímu týmu soutěže.

„Po zhlédnutí videa jsem viděl, že tam byly některé nedostatky, které možná vyplynuly z toho, že jsme vyhráli čtyřikrát po sobě. Byli jsme v pondělí takoví laxnější. Ale dnes mužstvo pracovalo tak, jak má, a starší hráči za to vzali,“ viděl zřetelné zlepšení trenér Vykoukal.

Ten pro utkání s Porubou postrádal vedle distancovaného obránce Ondřeje Mikliše také pětici zraněných Havlíka, Karpova, Račuka, Dvořáčka a Meidla.

Hanáci tak v Ostravě točili jen tři kompletní útoky a vynucené absence se možná podepsaly i na pomalejším rozjezdu týmu.

„V první třetině to vypadalo, jako bychom ani nevěřili, že v této sestavě můžeme vyhrát. Soupeř byl lepší a hodně nás podržel Tomáš Štůrala,“ cítil prostějovský trenér.

Poruba byla opravdu od úvodních minut aktivnější a po šťastné teči Ollendera se domácí tým, který nastupuje ve vítkovickém azylu, dostal do vedení.

Inkasovaný gól Jestřáby probudil a o chvíli později mohl srovnat Žálčík, ale nejlepší střelec prostějovského týmu promáchl přihrávku Prokeše před prázdnou branku.

Velkou šanci na vyrovnání měl Žálčík i v polovině druhé třetiny, ale po samostatném úniku pálil nad branku. Ještě větší příležitost zahodili domácí, kteří měli možnost zahrávat trestné střílení. Vymazala však gólman Štůrala vychytal.

Pět minut před koncem druhé části dostali Jestřábi možnost dvojnásobné přesilovky a v ní se už vyrovnání dočkali.

Zdráhalovu střelu gólman Dolejš vyrazil jen k Nouzovi a ten se gólovou dorážkou dotáhl v tabulce prostějovských střelců na Žálčíka.

„Ten gól byl důležitý. S Frýdkem jsme měli dvě přesilovky 5 na 3 a nevyužili jsme je. Ale dnes tam bylo hodně střel a z toho vznikaly dorážky a šance,“ chválil Vykoukal hru v početní převaze.

Ve třetí třetině se Prostějovští dostali poprvé do vedení, když se po kostrbaté kombinaci prosadil Divíšek. Poruba pak sice dokázala v přesilovce srovnat, ale o necelou minutu později si Jestřábi vzali náskok zpět zásluhou Jana Starého, který se parádně trefil po Žálčíkově nahrávce.

Závěr utkání pak patřil Tomáši Divíškovi, který nejprve zvýšil po parádní akci Lukáš Luňáka na 4:2 a v poslední minutě dovršil svůj hattrick trefou do prázdné branky.

„Starší kluci dnes vzali odpovědnost na sebe. Proti Frýdku hrála celá lajna špatně a nedařily se jim přesilovky. Dnes ten zápas rozhodli,“ těšil Vykoukal výkon první útočné lajny.

HC RT TORAX Poruba 2011 - LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (1:0, 0:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 17. Ollender (Čypas, Zdeněk), 49. Matějíček (Zdeněk, Vymazal) – 36. Nouza (Zdráhal, Krejčí), 43. Divíšek (Starý, Nouza), 50. Starý (Žálčík, Zdráhal), 55. Divíšek (Luňák, Nouza), 60. Divíšek (Nouza). Rozhodčí: Děděk, Fiala - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 482.
Poruba: Dolejš – Adam, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Čypas, Dundáček – Káňa, Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk, Ollender – Toman, Baláž, Pytlík – Jankovský, Kanko, Tomi – Häring. Trenér: Aleš Flašar.
Prostějov: Štůrala – Rašner, Kolář, Krejčí, Bažant, Foltýn, Zdráhal, Kellner – Luňák, Divíšek, Nouza – Starý, Venkrbec, Žálčík – Matýs, Prokeš, Krejčiřík – Antoníček. Trenér: Jiří Vykoukal.