Třicet čtyři minut museli diváci na stadionu v Prostějově čekat na branku. Nakonec však při končící přesilovce Hanáků vyjel zpoza brány Lukáš Luňák a měl dostatek času na to, aby si rozmyslel, jestli předloží přihrávku Matouši Venkrbcovi před bránu, nebo si sám vybruslí a zkusí střelu na kadaňského brankáře. Nakonec zvolil druhou variantu a bekhendem zavěsil puk pod břevno.

O dvě minuty později už domácí vedli o dva góly, štěstí vyzkoušel tentokrát Aleš Holík, jehož střelu vyrazil brankář Král pouze nad sebe a puk spadl chvíli poté za něho do branky.

„Čtyřicet minut jsme hráli velice dobře, vyčkávali jsme na chyby soupeře a poté jsme trestali," těšilo prostějovského trenéra Přecechtěla.

Začátek poslední periody ale jakoby Prostějovští zaspali a mohli toho krutě litovat. Hned po osmnácti vteřinách se z přesilové hry prosadil střelou do šibenice Jakub Chrpa.

A agilní hosté dělali Prostějovu problémy i nadále. Za faul Protivného na unikajícího kadaňského hráče bylo nařízeno trestné střílení, s ním ale Tejnor naložil prachbídně. Následně se však při pokračujícím tlaku hostů odrazil puk mezi kruhy na Martina Kohouta, jemuž nedělalo problémy trefit puk do brány.

O třicet sekund později pak přišla třetí facka pro Prostějov, když z křídla vystřelil Matěj Zadražil a puk zapadl do levého horního rohu Kantorovy branky. Na otočení skóre stačily Kadaňským necelé čtyři minuty!

Prostějov se snažil o vyrovnání, přitom rozhodnout o jeho osudu mohl Kohout, když sám proti Kantorovi mířil mezi betony, ale na prostějovského brankáře si nepřišel. Tato šance musela Kadaňské mrzet, protože hned z další akce nahrál Jan Rudovský do protiútoku Jakubu Šlahařovi, jenž mířil přesně do šibenice.

A drama tímto gólem nekončilo, naopak. Zbytečně se nechal vyloučit kadaňský Beránek a z následného tlaku nařídil po posunuté brance Kadaně rozhodčí trestné střílení pro Jestřáby.

Exekuce se zmocnil střelec poslední branky Prostějova Šlahař, který se s ničím nemazal a poslal puk mezi betony brankáře Krále. Jestřábi tak vsítili poslední branku 12 sekund před koncem a brali všechny tři body.

„Bohužel naprosto hloupými fauly jsme si podrazili nohy, ale teď máme momentálně štěstí. Na druhou stranu však za tím jdeme. Hráči dřou, vyšel nám signál, vyrovnali jsme. Poté nám pomohla trocha štěstí a chyba brankáře Krále," hodnotil utkání Kamil Přecechtěl.

„Je to zbytečná prohra. Nám se podařilo při jakémsi usnutí soupeře otočit, ale poté jsme nedali gólovky. Naše nedisciplína a neplnění taktických pokynů nás stáli zbytečné body. Toho se musíme vyvarovat, protože se nám to stává velice často," řekl zklamaný trenér Kadaně Jaroslav Beck.

Jestřábi tak získali ze čtyřech zápasů 9 bodů a vedou tabulku před Slavií, Kladnem a Benátkami nad Jizerou o jeden bod.

LHK Jestřábi Prostějov – SK Kadaň 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 35. Luňák (A. Holík, L. Krejčík), 37. A. Holík (T. Kvapil, Korhoň), 57. Šlahař (Rudovský, Protivný), 60. Šlahař (TS) – 41. Chrpa (Hejcman, Hlava), 44. Kohout, 44. M. Zadražil (Tejnor, Hejcman). Rozhodčí: Fiala – Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, D. Kolář, T. Kvapil, Protivný, Šafář, V. Zadražil, Vokurka – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Moskal, Augustin, L. Krejčík – Šlahař, Půhoný, Švec – Korhoň, M. Novák, Fiala.