„Do utkání jsme už špatně vstoupili. Věděli jsme, že Šumperk je těžký soupeř. My jsme prohráli hned první třetinu, což bylo limitující pro celé utkání," krčil rameny naštvaný trenér Prostějova Kamil Přecechtěl.

„Zápas skončil na nájezdy, což je loterie. Musím však říct, že jsme plnili, to co jsme chtěli," usmíval se kouč Šumperku Milan Mazanec.

První třetina pondělního zápasu přinesla hned tři branky. Duel začal rychlým a poměrně pohledným hokejem.

Oba dva týmy tlačily, ale branka padla až po vyloučení Dominika Volka. Přesilovku okamžitě proměnil Daniel Vrdlovec, který byl přichystaný u pravé tyče.

Prostějov zůstal chvilku zaražený, ale vzpamatoval se a srovnal na 1:1. Vokurka sjel od mantinelu do pravého kruhu a výstavní trefou překonal Zelenku. Mladík v prostějovském dresu si tak připsal svou první trefu na Hané.

Do konce třetiny však přišla chyba domácích a rychlý únik Fořta zakončený druhým šumperským gólem.

V samotném závěru si zahráli dvanácti sekundovou přesilovku i domácí, ale i přes velký tlak nesrovnali.

Prostějovští Jestřábi proti šumperským Drakům

Třetina plná vyloučených

Druhá část pak patřila především trestné lavici. Přesilové hry přinášely branky. Diváci mohli vidět hned tři.

Na 2:2 srovnal v devětadvacáté minutě Dominik Volek. Pustil se do rychlého útoku společně s Patrikem Moskalem, který Volkovi nahrál do prostoru mezi kruhy.

Zvýšit mohl Novák, ale jeho střela skončila na Zelenkových betonech.

Ve dvaatřicáté minutě přišla na řadu druhá branka Jiřího Vokurky. Prostějovský mladík využil Venkrbcovy přihrávky zpoza brány.

Vyznamenal se i Luboš Horčička, který si poradil s Haasovou dělovkou.

Jestřáby pak oslabilo vyloučení Patrika Husáka na dvě plus deset minut za vražení na hrazení.

Šumperk v závěru třetiny srovnal na 3:3, když Půhoný využil Venkrbcova vyloučení a přesnou střelou z mezikruží překonal Horčičku.

Třetí dvacetiminutovku zahájil dělovkou Šlahař, ale Zelenkova lapačka byla pozorná.

Na druhé straně zahrozil Drtil, ale i Horčička byl připraven.

Prostějovský brankář se také zapotil během Moskalova vyloučení. Díky jeho výkonu jej Jestřábi přežili.

Vzápětí Meidl mířil nad Zelenkovu svatyni.

Šumperk si zahrál oslabení za Gewieseho zdržování hry, ale domácí nebyli vůbec nebezpeční. Novák zahrozil až ve vlastním oslabení, ale opět trefil jen Zelenku.

Prostějovští Jestřábi proti šumperským Drakům

Přecechtěl: Podráželi jsme se sami

Gól nakonec nepadl žádný a zápas tak směřoval do prodloužení.

Ani v prodloužení však žádná branka nepadla. Oba týmy se sice snažily, co nejrychleji zápas rozhodnout, ale brankáři zůstali neprůstřelní.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jako první se prosadil Matouš Venkrbec, ale prostějovskou radost záhy zkazil Holík.

Rozhodující gól pak dal Průhoný, když dokonce prostřelil síť Horčičkovi brány.

„My jsme si podráželi nohy sami, zbytečnými fauly. Taky výkon rozhodčích se mi nelíbil. Šumperk má dostatek hráčů, kteří umí sehrát dobře přesilovku, bohužel dvě jsme neubránili," posteskl si Kamil Přecechtěl.

„Soupeř se dostával těžko do třetiny. Nutili jsme ho nastřelovat kotouče, což jim zpomalovalo hru. Hodně rozhodly přesilovky. Prostějov nevyužil pět na tři a my naopak jsme proměnili hned dvě přesilovky," připomněl Milan Mazanec.

LHK Jestřábi Prostějov – Salith Šumperk 3:4sn(1:2, 2:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Vokurka, 29. Volek (Moskal, Kaluže), 32. Vokurka (Venkrbec) – 9. Vrdlovec (Milfait), 13. Fořt (Milfait), 36. Půhoný (Sedlák, Plášek), rozh. náj. Průhoný.. Rozhodčí: M. Dědek – Měkýš, Reich. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1314.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Luňák, Cetkovský, Venkrbec – Novák, Moskal, Volek – Šlahař, Meidl, Čuřík – Zadražil, Illéš, Krejčík. Trenér: K. Přecechtěl.

Salith Šumperk: Zelenka – Zdráhal, Holík, Gewiese, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Půhoný – Ostřanský, Šebek, Haas – Prokop, Jurík, Hroch. Trenér: M. Mazanec.