Už nemusí novinářům odpovídat na otázky, v čem tkví jeho kouzlo. Trenér hokejistů Prostějova Aleš Flašar zažil ve svém pátém utkání na lavičce Jestřábů první porážku.

Mnohem víc než konec hřejivé série ho mrzí zranění klíčových forvardů. Zlomené žebro vyřadilo ze sestavy Jiřího Pilušu, naražené koleno Michala Raka.

Moc nechybělo a Hanáci bodovali i ve Žďáru nad Sázavou. Dvakrát vedli, přesto v premiéře Emila Hrazdíry mezi třemi tyčemi prohráli 2:3.

„Bylo to naprosto vyrovnané utkání. Vyhrát jsme mohli my i oni. Byli šťastnější,“ tvrdí Flašar, kterého na druhou stranu částečně potěšilo, že porážka ukončí blahozpěvy veřejnosti o jeho zázračném fluidum: „To je možná i dobře, ale proč bych měl být rád, že jsme prohráli? Bohužel to nevyšlo. Musíme začít dál. Čeká nás těžká Opava, těžký Nový Jičín. Já bych byl radši, kdybychom udělali tři body z těch dvou utkání. Bude to hodně těžké, protože máme marodku,“ uvědomuje si.

Ta navíc postihla důležité útočníky v systému Jestřábů. Pravá křídla, střelce branek. Jiří Piluša i Michal Rak budou rozhodně dravým ptákům ve středečním utkání proti Opavě chybět.

„O Jirkovi jsme všichni věděli, že nám odpadl dlouhodobě. Míša dostal ve Žďáru první atak na jedno koleno, z toho se dostal. Ale poté následoval další atak na druhé koleno,“ popisuje kouč HK nepříjemné okamžiky. „Bylo to dost špatný. Vůbec teď nemůže hrát. Nám se rozpadly dvě nejproduktivnější pětky. Vlastně i ta třetí. Musíme improvizovat. Zatím nemáme hráče.“

Michal Rak se po svém příchodu z Přerova ihned pasoval do role zakončovatele. Na led by se teoreticky mohl vrátit už v sobotu v Novém Jičíně. „Míša říkal, že když bude dobře, chtěl by zkusit nastoupit v sobotu. Já se na to dívám smutnýma očima. Když jsem viděl, jak ho to na ledě bolí, tak to na sobotu nevidím,“ podotýká Flašar.

Na posilách se intenzivně pracuje

Jedna je na cestě. Prostějov doplní dvaadvacetiletý centr Michal Novák patřící ostravské Porubě.

„Udělali jsme všechno pro to, aby se nám jemu podařilo vyřídit papíry. Byl na hostování ve Vsetíně. Svaťa Vařeka je ještě v Praze, takže sám nevím, jestli se mu to podařilo dojednat,“ pokrčí rameny.

Informace o Novákovi získával Flašar i od svého syna. „Znám ho od mého mladého kluka. Chodil s ním do třídy. Vím, že to byl velký talent, který to trošku zaspal. Hlavně vím, že v Porubě vypadl až poslední den, kdy zužovali soupisku na první ligu,“ podotýká. „Ve Vsetíně byl čtyři zápasy na hostování. Měl čtyři body. Je to kluk, který hokej hrát umí. Díky Peťovi Fabiánovi se podařilo ho přetáhnout ze Vsetína zpátky.“

Novák nejčastěji nastupuje ve středu útočné lajny. Využitelný je ale i zprava. „To ano. Stáhli jsme ho sem, protože opravdu hledáme každého hráče, abychom mužstvo udrželi,“ objasňuje Flašar.

Moc nechybělo a soupiska Jestřábů se mohla ještě rozrůst. V týdnu absolvoval s týmem jeden trénink slovenský hokejista, kterého první muž hanácké střídačky zná z polského působení.

„Mě mrzí, že ho nemůžu ze smlouvy vyvázat. Zatím ho nechci jmenovat, kdyby se to náhodou podařilo. Dokonce byl s námi na jednom tréninku se podívat a pak odjel zpátky do Polska,“ smutně líčí zatím nedotáhnutý trejd.

„Sháníme, sháníme, ale není to tak jednoduché. Ostatní přestupy jsou rozdělané tak na třicet procent,“ dodává.

Poslední věty v článku věnoval Aleš Flašar středečnímu soupeři Prostějova – Opavě.

„Nemám potuchy o tom, jak hrají. Pár kluků jsem tam trénoval, dvě třetiny znám od vidění. Znám trenéra Suchánka, takže čekám, že přijedou s hlavami nahoře. Budou si myslet, že přijeli pro body. My jim to musíme znepříjemnit,“ uzavírá odhodlaně.

Jeho legie se o to pokusí ve středu 26. listopadu v 18 hodin.